Notowania

anna sobecka
23.05.2012 17:13

Anna Sobecka straci immunitet? Policja chce ją ścigac

Policja rozpoczęła procedurę w sprawie uchylenia immunitetu posłance w związku z zapłaceniem przez nią grzywny za o. Tadeusza Rydzyk

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Salwa/East News)

Policja rozpoczęła procedurę w sprawie uchylenia immunitetu posłance Annie Sobeckiej (PiS) w związku z zapłaceniem przez nią grzywny za o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

_ - Wdrożyliśmy procedurę, wysyłając do Komendy Głównej Policji wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie poseł Anny Sobeckiej. Za pośrednictwem Komendy Głównej wniosek zostanie skierowany do Prokuratora Generalnego _ - powiedziała Dąbrowska.

Sobecka 27 lutego zapłaciła za o. Rydzyka grzywnę w wysokości 3,5 tys. zł, a także ponad 1,2 tys. kosztów sądowych i komorniczych. Dyrektor Radia Maryja w zeszłym roku został ukarany grzywną za prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy.

Zgodnie z Kodeksem wykroczeń kto uiszcza grzywnę za ukaranego, nie będąc dla niego osobą najbliższą, podlega karze aresztu lub grzywny. Policja zajęła się sprawą zapłacenia przez Sobecką grzywny za o. Rydzyka, po otrzymaniu zawiadomienia Fundacji Wolnej Myśli o możliwości popełnienia wykroczenia.

_ - Oczywiście Fundacja ma prawo złożyć zawiadomienie o wykroczeniu. Ja postępowałam zgodnie z prawem. Nie mam obaw, że popełniłam wykroczenie _ - powiedziała wówczas PAP posłanka. Do chwili nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z parlamentarzystką.

Dyrektor Radia Maryja został ukarany grzywną za wykroczenie, polegające na prowadzeniu nielegalnej zbiórki pieniędzy na finansowanie Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz wierceń geotermalnych realizowanych przez Fundację Lux Veritatis. Wyrok w pierwszej instancji zapadł 11 lutego 2011 r., a 17 czerwca 2011 r. został utrzymany w mocy przez sąd drugiej instancji.

O. Rydzyk nie zapłacił grzywny, a egzekucja okazała się nieskuteczna. Komornik, po zbadaniu sprawy, stwierdził, że duchowny nie ma z czego ściągnąć należności. Ustalił m.in., że nie ma on samochodu i zarabia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej 1,5 tys. zł brutto, co jest kwotą wolną od potrąceń (z wyjątkiem spraw alimentacyjnych). Egzekucji podlega wynagrodzenie powyżej 1,5 tysiąca zł brutto.

O TV Trwam czytaj więcej w Money.pl
"Intencje się nie liczą. To jest zamach na wiarę" PiS organizuje 5 czerwca w Brukseli demonstrację w obronie TV Trwam i wolności słowa. Mają w niej wziąć udział Polacy z Belgii, Holandii, Luksemburga, Francji i Niemiec.
Kara dla Radia Maryja za kryptoreklamę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała radio ks. Tadeusza Rrydzyka za ukryte reklamowanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Bronią Telewizji Trwam. "Bóg, honor, ojczyzna" Ponad 2 tys. osób przeszło ulicami Poznania protestując przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym i łamaniu wolności mediów.
Obrońcy krzyża w natarciu. O co im chodzi? Tysiące osób demonstrowały w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim.
Tagi: anna sobecka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz