Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel ostro o Putinie. Ostrzega

0
Podziel się:

Niemieckie media nazywają wystąpienie Merkel zaskakującym podkreślając, że jak dotąd nie sięgała po tak ostrą krytykę wobec Rosji.

Angela Merkel ostro o Putinie. Ostrzega
(www.GlynLowe.com / Flickr (CC BY 2.0))
bESVatpN

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przemawiając w Australii szefowa niemieckiego rządu ostrzegła, że konflikt na Ukrainie może rozlać się na cały region. Zarzuciła Putinowi, że stosuje prawo silniejszego ignorując siłę ustaleń międzynarodowych.

Jak dodała kanclerz Niemiec, Rosja uwięziona jest w starym sposobie myślenia traktując Ukrainie jako własną strefę wpływów. Niemiecka kanclerz ostrzegła przed rozszerzaniem się konfliktu.

Jak mówiła, nie chodzi tylko o Ukrainę, ale też o Mołdawię czy Gruzję, a być może nawet o kraje zachodnich Bałkanów. Zdaniem Merkel Rosja stawia pod znakiem zapytania cały system bezpieczeństwa w Europie.

bESVatpP

Szefowa niemieckiego rządu wezwała zachód do jedności wobec działań Rosji. Jak mówiła, _ największą groźbą jest to, że damy się podzielić _. Niemieckie media nazywają wystąpienie Merkel zaskakującym podkreślając, że jak dotąd nie sięgała po tak ostrą krytykę wobec Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin zabiega o poparcie Berlina. Wspólnie będą... _ Pomyślmy o tym, jak dobre były stosunki niemiecko-rosyjskie w ostatnich 10 czy 15 latach. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej były one tak dobre jak wtedy _ - ocenił polityk.
Merkel namawia do dialogu z Putinem Putin opuścił szczyt G20 w Brisbane w Australii przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu.
"Putin musi bardziej naciskać separatystów" Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała prezydenta Rosji do wywarcia silniejszego wpływu na prorosyjskich separatystów.
bESVatqq
KOMENTARZE
(0)