Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Andrzej Lepper nie żyje. To samobójstwo?

0
Podziel się:

Ciało byłego wicepremiera w rządzie PiS, znaleziono w warszawskiej siedzibie partii. To dla nas szok - politycy wspominają lidera Samoobrony. Część nie wierzy w to, że targnął się na swoje życie.

Andrzej Lepper nie żyje. To samobójstwo?
(PAP/Radek Pietruszka)

*Andrzej Lepper, lider Samoobrony, były wicepremier i minister rolnictwa w rządzie PiS nie żyje. Według policji to najprawdopodobniej było samobójstwo. _ To dla nas szok - _ komentują jego partyjni koledzy i jego byli polityczni rywale. Zdaniem Władysława Serafina szefa kółek rolniczych powodem desperackiego kroku mogły być kłopoty rodzinne. *

Aktualizacja: 19:00

Policja bada okoliczności śmierci byłego wicepremiera. Do tragedii doszło w warszawskiej siedzibie Samoobrony.

Marcin Szyndler ze stołecznej komendy powiedział, że najprawdopodobniej Andrzej Lepper targnął się na życie.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA:

Nieoficjalnie poinformowano, że było to samobójstwo przez powieszenie. Warszawska Prokuratura Okręgowa poinformowała, że w poniedziałek zapadnie decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa w sprawie śmierci Andrzeja Leppera._ _

_ - To był dla nas szok - _ powiedział o śmierci Leppera jego współpracownik z Samoobrony Janusz Maksymiuk. _ Wiadomość dotarła do mnie wcześniej, bo dzwonili koledzy, że znaleźli ciało przewodniczącego w pokoju gościnnym (w siedzibie Samoobrony w Warszawie). Ja byłem też w biurze dzisiaj, wczoraj się z nim spotkałem, umówiliśmy się też na rano _ - relacjonował Maksymiuk.

Jak dodał, w czwartek rozmawiał z Lepperem i _ nic nie wskazywało, że może stać się coś złego _. _ To dla nas szok. Nie wiem jak to wszystko przeżyjemy, jak to rodzina przeżyje. Jest nam wszystkim ciężko - a jeszcze ta informacja, że to prawdopodobnie jest targnięcie - to nas dobija tutaj. To jakaś przyczyna musiała być - ja nie mówię tutaj o przyczynie bezpośredniej, ale Andrzej Lepper był człowiekiem twardym. Nie wiem, co mogło go do tego skłonić. Jest mi tak przykro _ - powiedział Maksymiuk.

Jego wieloletnia współpracowniczka Danuta Hojarska mówiła TVPInfo, że nie wierzy w to, by Andrzej Lepper targnął się na swoje życie.

POSŁUCHAJ DANUTY HOJARSKIEJ:

Władysław Serafin, szef kółek rolniczych mówił dziennikarzom zgromadzonym przed miejscem, gdzie doszło do tragedii, że Andrzej Lepper zmagał się z wieloma problemami. _ Nie wytrzymał presji otoczenia, był załamany chorobą syna - _mówi Serafin.

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA SERAFINA:

Ryszard Kalisz jest zszokowany informacją o śmierci Andrzeja Leppera. Poseł SLD wspomina przewodniczącego Samoobrony jako człowieka twardego, który od początku swojej działalności publicznej bardzo dużo się nauczył i bardzo się rozwinął.

Podkreślił, że Andrzej Lepper - choć był populistą - _ uruchomił pokłady nadziei społecznej _ i Samoobrona w dużej mierze dzięki niemu dostała się do Sejmu.

POSŁUCHAJ RYSZARDA KALISZA:

Ryszard Kalisz dodaje, że Andrzej Leper miał znaczny wpływ na kształtowanie się polskiej sceny politycznej.

POSŁUCHAJ RYSZARDA KALISZA:

Posłanka PO Małgorzata Kidawa - Błońska mówi, że choć nie zgadzała się z jego poglądami politycznymi, jest poruszona tą tragiczną wiadomością. Posłanka mówi, że kariera polityczna Andrzeja Leppera skończyła się po licznych aferach.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATĘ KIDAWĘ-BŁOŃSKĄ:

Jadwiga Wiśniewska z PiS przypomina, że Prawo i Sprawiedliwość wraz z Samoobroną rządziło w koalicji w poprzedniej kadencji Sejmu.

POSŁUCHAJ JADWIGĘ WIŚNIEWSKĄ:

Andrzej Lepper polski polityk i związkowiec, założyciel oraz przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego _ Samoobrona. _

Czterokrotnie startował w wyborach prezydenckich. W 2005 roku uzyskał trzeci wynik - 15 procent. Pięć lat wcześniej otrzymał 3-procentowe poparcie wyborców.

Lider Samoobrony był wicepremierem oraz ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej pełnił funkcję wicemarszałka Sejmu. Miał 57 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)