Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Anders Fogh Rasmussen będzie dłużej szefem NATO

0
Podziel się

Rasmussen, były premier Danii, jest dwunastym sekretarzem generalnym NATO. Stanowisko to objął w 2009 roku na czteroletnią kadencję.

Anders Fogh Rasmussen będzie dłużej szefem NATO
(World Economic Forum/CC/Flickr)
bEiJxyJN

28 państw NATO podjęło decyzję o przedłużeniu o dwa miesiące - do 30 września 2014 roku - mandatu sekretarza generalnego Rasmussena, tak by wziął on udział w szczycie sojuszu 4-5 września. Dotąd mandat Rasmussena wygasał 31 lipca 2014 r.

To kolejne przedłużenie misji obecnego szefa NATO - wcześniej jego mandat wygasający z końcem lipca 2013 roku przedłużono o rok. Jak głosi komunikat sojuszu, decyzja umożliwi Rasmussenowi _ przygotowanie szczytu i przewodniczenie _ temu spotkaniu, które odbędzie się w Walii. Będzie poświęcone głównie Afganistanowi, gdzie siły NATO powinny zakończyć działania bojowe do końca przyszłego roku.

Rasmussen, były premier Danii, jest dwunastym sekretarzem generalnym NATO. Stanowisko to objął w 2009 roku na czteroletnią kadencję. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego następcą. Jako kandydat wymieniany jest Franco Frattini, który w przeszłości był szefem włoskiego MSZ i komisarzem UE. Wymienia się również nazwiska obecnego ministra obrony Belgii Pietera de Crema i szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego. Tradycyjnie sekretarz generalny NATO pochodzi z kraju europejskiego.

bEiJxyJP
Czytaj więcej w Money.pl
Trurcja prosi NATO o ochronę Pierwotnie zainstalowane na początku 2013 roku rakiety miały zostać na granicy przez dwanaście miesięcy.
Sekretarz NATO: Atak na Syrię nadal możliwy - _ By zapewnić kontynuowanie procesu dyplomatycznego i politycznego, powinno się nadal zachować opcję akcji zbrojnej _ - powiedział Rasmussen po rozmowach z brytyjskim premierem.
Bez NATO podczas interwencji w Syrii Taka deklaracja padła z ust Andersa Fogha Rasmussena.
bEiJxyKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)