Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amnestia w Rosji może objąć działaczy Greenpeace

0
Podziel się:

Prezydent Władimir Putin przesłał do parlamentu projekt ustawy o amnestii, która może objąć członkinie grupy Pussy Riot i 30 ekologów z Greenpeace'u aresztowanych za akcję na Morzu Barentsa.

Amnestia w Rosji może objąć działaczy Greenpeace
(PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)

Prezydent Władimir Putin przesłał do parlamentu projekt ustawy o amnestii, która może objąć członkinie grupy Pussy Riot i 30 ekologów z Greenpeace'u aresztowanych za akcję na Morzu Barentsa.

Oczekuje się, że ustawa zostanie uchwalona jeszcze w tym roku. Amnestia zostanie ogłoszona z okazji 20. rocznicy uchwalenia konstytucji, która przypada 12 grudnia.

Według agencji Interfax amnestia prawdopodobnie nie obejmie krytyka Kremla, byłego prezesa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa, podobnie jak większości opozycjonistów aresztowanych w maju 2012 roku podczas demonstracji na placu Bołotnym w Moskwie przeciwko powrotowi Putina na Kreml.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjne;procesy;rosjanie;domagaja;sie;amnestii,220,0,1438172.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kontrowersyjne procesy. Rosjanie chcą... W Moskwie zbierano dziś podpisy pod petycją o uwolnienie więźniów politycznych. Dokument ma zostać przekazany prezydentowi Rosji. Władimir Putin w najbliższych dniach ma ogłosić amnestię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/m103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;miedzy;mna;i;prezydentem;nie;ma;napiecia,54,0,1436982.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Miedwiediew nie poda się do dymisji - _ Między nam wszystko jest w porządku, nie ma żądnego napięcia _ - zapewnił.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m290906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/najnizsze;poparcie;dla;putina;od;2000;roku,178,0,1434546.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Najniższe poparcie dla Putina od wielu lat Rosnące ceny i spowolnienie gospodarcze przyczyniły się do spadku publicznego poparcia dla prezydenta Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)