Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amfetamina i kokaina na celowniku CBŚ. Wpadka gangsterów

0
Podziel się:

Po przeszukaniu jednego z mieszkań, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro.

Amfetamina i kokaina na celowniku CBŚ. Wpadka gangsterów
(podfoto/iStockphoto)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Warszawie trzech członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się produkcją, przemytem oraz handlem narkotykami - głównie kokainą i amfetaminą - poinformowała Komenda Główna Policji.

Przemysław K., pseud. Skała, Marcin K., pseud. Gruby, oraz Andrzej W. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚ i policjantów KSP na jednym z warszawskich osiedli. Mieli przy sobie fałszywe dowody osobiste, prawa jazdy i kilkadziesiąt telefonów komórkowych - powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP.

_ - Zatrzymani mężczyźni stanowili trzon tzw. grupy ciechanowsko-pułtuskiej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami _ - powiedział Jakubowski.

Członkowie grupy ukrywali się i często zmieniali miejsca zamieszkania oraz samochody, którymi przewozili narkotyki. _ - Dochody z narkotyków i innych przestępstw szefostwo grupy lokowało w legalnych interesach, aby wyczyścić gotówkę _ - powiedział Jakubowski.

Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, szajka miała szerokie kontakty w świecie przestępczym. Współpracowała z tzw. grupą mokotowską oraz gangsterami z tzw. grupy _ Szkatuły _, miała znajomości w krajach Unii Europejskiej i Ameryce Południowej.

Tzw. grupa mokotowska została rozbita pod koniec 2005 roku. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali wówczas 17 osób. Gang od około 10 lat napadał na tiry, handlował bronią i narkotykami (także na skalę międzynarodową), prał brudne pieniądze. Grupa _ Szkatuły _ specjalizowała się w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach i obrocie narkotykami. Gang został rozbity 2008 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
67 kg kokainy ukryli w kombajnie zbożowym Kombajn był ustawiony na platformie kolejowej, która miała przejechać przez most na Dunaju do Rumunii.
Narkotyki w hipermarkecie. Między bananami Narkotyki znalezione w transporcie bananów miały trafić prawdopodobnie do Europy Zachodniej.
Sprzedali 60 kg kokainy, teraz grozi im... Zatrzymano 17 członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. Grupa wprowadziła na rynek w sumie ok. 600 kg różnych narkotyków, których wartość szacuje się na około 12 mln zł - poinformowały policja i prokuratura.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)