Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykańskie drony zabijają. "To terroryści"

0
Podziel się:

Al-Kaida w Jemenie jest jedną z najbardziej aktywnych odnóg sieci stworzonej przez Osamę bin Ladena.

Amerykańskie drony zabijają. "To terroryści"
(U.S. Air Force/domena publiczna)

Poszukiwany przez USA wysoki rangą członek Al-Kaidy i miejscowy przywódca powiązanego z Al-Kaidą ugrupowania Ansar al-Szaria, zginęli w nocy w ataku amerykańskich samolotów bezzałogowych, tzw. dronów, w środkowym Jemenie.

Poinformowały o tym źródła plemienne w tym kraju.

Nabil al-Dahab, lider powiązanego z Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego (AQAP) ugrupowania islamistycznego Ansar al-Szaria w prowincji al-Bajda, został zabity wraz z czterema innymi członkami Al-Kaidy, w tym Szawkim al-Badanim - sprecyzowały źródła plemienne. Badani to przywódca AQAP; jest poszukiwany listem gończym przez USA.

Według amerykańskiego Departamentu Stanu Badani to _ międzynarodowy terrorysta _, powiązany z co najmniej dwoma spiskami, w tym z samobójczym zamachem bombowym w stolicy Jemenu Sanie, w którym zginęło ponad stu żołnierzy.

Wpis na stronie Departamentu Stanu z 17 czerwca br. głosi, że jemeński rząd wyznaczył 100 tysięcy dolarów nagrody za informacje dotyczące Badaniego. Według władz w Sanie to _ jeden z najniebezpieczniejszych terrorystów związanych z Al-Kaidą _.

Al-Kaida w Jemenie, w tym AQAP i jej filie, jest jedną z najbardziej aktywnych odnóg sieci stworzonej przez Osamę bin Ladena.

USA atakują terrorystów AQAP, ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

Wskutek wtorkowych ataków amerykańskich dronów w środkowym Jemenie zginęło co najmniej 10 bojowników Al-Kaidy; z kolei w walkach między bojownikami Ansar al-Szaria a szyickimi bojownikami z ruchu Huti zginęło około 10 osób - podały źródła plemienne.

Czytaj więcej w Money.pl
Drony nad elektrowniami we Francji. Prowokacja? Francuskie prawo zakazuje wszelkich lotów nad elektrowniami atomowymi na obszarze 5 km wokół obiektu i na wysokości poniżej 1000 metrów. Za naruszenie grozi grzywna 75 tys. euro i rok więzienia.
Drony pomogą opanować sytuację na Ukrainie OBWE chce rozmieścić cztery samoloty bezzałogowe na granicy rosyjsko-ukraińskiej oraz w strefie walk.
Amerykanie zabili jednego z liderów Al-Kaidy Kuwejtczyk Muhsin Al-Fadhli należał niegdyś do wąskiego grona najbardziej zaufanych współpracowników Osamy bin Ladena.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)