Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie wyślą F-16 do Rumunii

0
Podziel się:

Myśliwce te pozostaną w Rumunii "na dość długi okres" - poinformował minister obrony Rumunii Mircea Dusa.

Amerykanie wyślą F-16 do Rumunii
(Jimwmurphy/CC/Wikipedia)

Myśliwce te pozostaną w Rumunii _ na dość długi okres _ - poinformował minister obrony Rumunii Mircea Dusa.

_ Amerykańskie samoloty F-16 będą w Rumunii, ponieważ tym razem planujemy wspólne ćwiczenia w rumuńskiej przestrzeni powietrznej, i pozostaną w Rumunii na dość długi okres _ - powiedział Dusa, cytowany w niedzielę późnym wieczorem przez agencję Mediafax.

Jak dodał, Rumunia ma do Amerykanów i NATO _ inne prośby _ dotyczące rozmieszczenia samolotów w tym kraju do czasu, zanim rumuńskie F-16 nie będą w pełni operacyjne, co ma nastąpić w 2017 roku.

Bukareszt zatwierdził w zeszłym roku plan kupienia używanych F-16 od Portugalii w celu dostosowania swych sił lotniczych do standardów NATO.

Ponadto po aneksji Krymu przez Rosję prezydent Traian Basescu wzywał do przesunięcia aktywów wojskowych NATO. Rumunia utrzymuje ścisłe związki z Mołdawią, która obawia się, że po Krymie do Rosji dołączy Naddniestrze, separatystyczne kontrolowane przez Moskwę terytorium na terenie Mołdawii.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/m300783.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obronnosc;europy;nato;wysle;samoloty;awacs;nad;polske;i;rumunie,211,0,1493715.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wyślą samoloty AWACS nad Polskę i Rumunię Samoloty będą wykonywać loty ze swoich baz w Geilenkirchen w Niemczech oraz w Waddington w Wielkiej Brytanii. Mają poruszać się tylko nad terytorium Sojuszu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m302219.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nato;wesprze;kraje;baltyckie;dania;wysle;szesc;mysliwcow;f-16,154,0,1504410.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Duńskie F-16 ochronią kraje bałtyckie? _ To sygnał dla trzech krajów bałtyckich, że stoimy z nimi ramię przy ramieniu, lecz także dla Rosji _ - powiedział minister spraw zagranicznych Danii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m264171.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/prezydent;czech;zeman;jesli;rosja;wkroczylaby;na;wschodnia;ukraine;nato;powinno;zareagowac,175,0,1511087.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) NATO powinno wysłać wojska na Ukrainę - _ Jeśli Rosja zdecyduje się poszerzyć swoją ekspansję, to żarty się skończą _ - powiedział prezydent Czech.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m250353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;wzmocni;wojsko;w;europie;to;niemal;koniecznosc,61,0,1508925.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Trzeba odbudować siły USA w Europie" Na przeszkodzie we wzmocnieniu granic mogą stanąć wysokie koszty budowania struktur wojskowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)