Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykanie popierają ataki w Iraku

0
Podziel się:

Jeszcze w lipcu poparcie dla bombardowań pozycji sunnickich bojowników w Iraku nie przekraczało 45 proc.

Amerykanie popierają ataki w Iraku
(army.mil)

W Stanach Zjednoczonych rośnie poparcie dla ataków na pozycje bojowników Państwa islamskiego w Iraku. Według sondaży coraz więcej Amerykanów postrzega radykalnych islamistów jako poważne zagrożenie dla swego kraju.

Jeszcze w lipcu poparcie dla bombardowań pozycji sunnickich bojowników w Iraku nie przekraczało 45 proc. Obecnie 7 na 10 Amerykanów uważa, że są one konieczne i powinny być kontynuowane. Takie są wyniki najnowszego sondażu dziennika "Washington Post" i telewizji ABC.

Z badania tego wynika również, że dwie trzecie mieszkańców USA popiera rozszerzenie ataków z powietrza na pozycje dżihadystów na sąsiadującą z Irakiem Syrię.

Obecnie aż 60 proc. Amerykanów uważa Państwo Islamskie za bardzo poważne zagrożenie dla swego kraju. Kolejne 30 proc. ocenia to zagrożenie jako poważne.

Notowania prezydenta Baracka Obamy są nadal niskie. Większość Amerykanów uważa, że nie radzi on sobie ani z polityką gospodarczą ani sprawami międzynarodowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykański generał stawia na islamistów Irackie wojsko będzie potrzebować pomocy, aby odbić terytoria kontrolowane przez dżihadystów - ocenił generał Martin Dempsey.
USA zaskoczyły. Będzie współpraca armii z... John Kerry nie wykluczył ewentualnej amerykańsko-irańskiej współpracy wojskowej. W Iraku cały czas trwają walki.
Ambasada USA w Bagdadzie zagrożona Po zamachach bombowych, w których zginęło 15 osób, podjęto decyzję o ewakuacji części pracowników i przeniesieniu ich do innych placówek dyplomatycznych.
USA reagują na wydarzenia w Iraku Barack Obama odpowiadał dziś między innymi na pytania dziennikarzy czy USA rozważają wykorzystanie w Iraku dronów do przeprowadzenia ataku na dżihadystów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)