Notowania

Edward Snowden
25.08.2013 16:42

Amerykanie inwigilowali też ONZ

Według "Spiegla" agenci instalują tam ukryte mikrofony, kopiują twarde dyski i kontrolują sieć komputerową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MivPiv/iStockphoto)

Niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _ powołuje się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena.
Pracownicy amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego mieli włamać się do wewnętrznej sieci ONZ wykorzystywanej do prowadzenia wideokonferencji. _ Der Spiegel _ przypomina, że Amerykanie złamali w ten sposób umowę z ONZ, która zabrania jakichkolwiek tajnych operacji wymierzonych w organizację.

W dokumentach ujawnionych przez Edwarda Snowdena znajdują się także nowe informacje na temat inwigilacji placówek dyplomatycznych Unii Europejskiej w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Według _ Spiegla _ agenci instalują tam ukryte mikrofony, kopiują twarde dyski i kontrolują sieć komputerową.

Niemiecki tygodnik już pod koniec czerwca informował o tym, że amerykańska Agencji Bezpieczeństwa Narodowego inwigiluje unijnych dyplomatów. Sprawa wywołała napięcia w relacjach Europy z Waszyngtonem.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie szpiegują Unię Europejską! Raport mówi o zakładaniu podsłuchów w przedstawicielstwie dyplomatycznym UE i w n ONZ oraz o penetrowaniu ich wewnętrznych sieci komputerowych.
Unijni dyplomaci szpiegowani przez USA? Posłowie zobowiązali parlamentarne komisje do przygotowania w tej sprawie szczegółowego raportu.
Niemcy są na liście celów wywiadu USA Ujawniony materiał zawiera listę wywiadowczych priorytetów USA, sklasyfikowanych według skali od 1 do 5.
Tagi: Edward Snowden, snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz