Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja śledcza
13.08.2012 13:10

Amber Gold prześwietli komisja śledcza?

Zdaniem Leszka Millera, taki wniosek powinno przedstawić Prezydium Sejmu, by uniknąć oskarżeń o chęć odegrania się na politycznych przeciwnikach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD chce, by sprawą Amber Gold zajęła się sejmowa komisja śledcza. Zdaniem szefa partii Leszka Millera, taki wniosek powinno przedstawić Prezydium Sejmu, by uniknąć oskarżeń o chęć odegrania się na politycznych przeciwnikach.

Polityk wyjaśnił, że komisja śledcza powinna zbadać działania prokuratury i sądów w sprawie Amber Gold. - _ Śledząc doniesienia mediów natykamy się wielokrotnie na sytuacje, w których prokuratura w Gdańsku umarzała postępowanie, potem pod wpływem interwencji sądowej próbowała je podjąć. Z kolei sądy wydawały wyroki w zawieszeniu, które nie były potem odwieszane _ - stwierdził szef SLD.

- _ Pytań tutaj jest zbyt wiele i są one zbyt poważne, by przejść nad tym do porządku dziennego. Ponieważ komisja śledcza ma nie zastępować prokuraturę czy sądy, ale powinna umieć ocenić funkcjonowanie tych instytucji, właśnie po to uważamy, że taka komisja jest zasadna _ - powiedział Leszek Miller.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Szef SLD nie chciał komentować opisanej przez Gazetę Wyborczą oraz tygodniki: _ Wprost _ i _ Newsweek _ sprawy współpracy syna premiera Michała Tuska z upadłą linią lotniczą OLT Ekspress. Założył ją Marcin Plichta - twórca parabanku Amber Gold. - _ Moim rywalem politycznym jest Donald Tusk, a nie Michał Tusk. Moja partia na płaszczyźnie politycznej walczy z partią premiera, a nie z rodziną pana Donalda Tuska. Natomiast jeżeli są jakieś niejasności co do postępowania syna premiera, to są odpowiednie instytucje, żeby to wyjawić, ale nie będziemy z tego czynić oręża w walce politycznej _ - zadeklarował Leszek Miller.

Tymczasem poseł PiS-u Marcin Mastalerek uważa, że Michał Tusk powinien zrezygnować z pracy w porcie lotniczym w Gdańsku. Polityk dodał, że upadek Amber Gold to afera premiera i jego syna. Poseł PiS nie rozumie też, dlaczego Donald Tusk przestrzegał syna przed OLT Express, a nie ostrzegł Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Likwidacja Amber Gold. Co z pieniędzmi klientów? Sfrustrowani klienci szykują pozew przeciwko spółce. Sprawdź, co firma napisała na swojej stronie internetowej.
Mocne słowa byłego prezesa NBP. Klienci Amber Gold są sobie winni? Leszek Balcerowicz krytykuje polityków, którzy chcą zmieniać prawo regulujące działanie parabanków.
Co po Amber Gold? Żona Plichty założyła firmę Transport lotniczy, sprzątanie, sprzedaż dywanów - nowa spółka stawia na różnorodność. Tymczasem wokół szefa parabanku zaciska się pętla.
Tagi: komisja śledcza, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz