Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
05.10.2011 07:03

Amanda Knox wraca do domu. Łzy radości

24-letnia kobieta była oskarżona o morderstwo na tle seksualnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*fot: PAP/EPA_ Amerykanka Amanda Knox przed ogłoszeniem wyroku _fot: PAP/EPA_ Rodzina Amandy Knox cieszy się z decyzji sądu _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/amanda-knox-i-raffaele-sollecito-uniewinnieni-od-zarzutu-zabojstwa-g351486.html)Amerykanka Amanda Knox, którą sąd we Włoszech uniewinnił od zarzutu zabójstwa brytyjskiej koleżanki, powróciła wczoraj wieczorem do USA. Na lotnisku w rodzinnym Seattle podziękowała _ wszystkim, którzy wspierali jej walkę o sprawiedliwość _. *

Na lotnisku w Seattle 24-letnią Knox gorąco powitała rodzina i przyjaciele. Młodej Amerykance nie udało się powstrzymać łez wzruszenia i radości. W towarzystwie swych rodziców i adwokata krótko rozmawiała także z dziennikarzami.

Sąd apelacyjny w Perugii uniewinnił ją i jej byłego narzeczonego, Włocha Raffaele Sollecito, oskarżonych w pierwszej instancji o zamordowanie koleżanki, brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku.

Sąd pierwszej instancji skazał w 2009 roku Amandę Knox na 26 lat więzienia, a Sollecito na 25 lat za napaść seksualną i morderstwo. Obrona argumentowała, że brak jasnych dowodów ich winy. Prokuratura utrzymywała, że dowodami tymi są badania DNA.

22-letnia Meredith Kercher została zamordowana 1 listopada 2007 roku. Prokuratura, która domagała się dożywocia dla obojga, twierdzi, że 22-letnia Meredith została zabita w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii. Jej ciało zostało znalezione w kałuży krwi w domu w Perugii, który wynajmowała razem z Amandą Knox.

Pochodząca z Seattle Amanda Knox wydała we Włoszech książkę, w której zapewniła o niewinności i opowiedziała o swym życiu. Proces obojga byłych narzeczonych wywołał ogromne zainteresowanie włoskich, brytyjskich i amerykańskich mediów.

O innych głośnych morderstwach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t97906.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polak;poszukiwany;za;morderstwa;wpadl;w;hiszpanii,41,0,924201.html) Polak okradał turystów. Okazał się mordercą Hiszpańska policja zatrzymała Polaka, który w kraju jest poszukiwany za potrójne morderstwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t154602.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/morderstwo;na;jersey;sledztwo;dotarlo;do;polski,137,0,892553.html) Brytyjczycy w Polsce, śladami mordercy Dotarli do miasta z którego pochodziły ofiary masakry na wyspie Jersey. Prokuratura ujawnia kolejne szczegóły tragedii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t150720.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;w;peru;zgineli;bo;nie;znali;jezyka,112,0,870256.html) Polacy w Peru zginęli, bo nie znali języka? Na razie w sprawie morderstwa Polaków w Peru zatrzymano trzy osoby. Nie wiadomo jednak, czy wśród nich jest zabójca.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz