Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piwo
14.09.2012 20:43

Alkohol w Czechach. Całkowity zakaz sprzedaży

W rezultacie spożycia alkoholu metylowego, wprowadzonego do obrotu w formie podrabianych firmowych napojów wyskokowych, zmarło w Republice Czeskiej w ciągu ubiegłych dwóch tygodni 19 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

W związku z licznymi w ostatnim czasie przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej tamtejsze ministerstwo zdrowia wprowadziło dziś całkowity zakaz sprzedaży i wyszynku napojów zawierających powyżej 20 proc. alkoholu.

Poinformował o tym wieczorem minister zdrowia Leosz Heger. Dodał, że zakaz wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia go w mediach i może obowiązywać nawet kilka tygodni.

W rezultacie spożycia alkoholu metylowego, wprowadzonego do obrotu w formie podrabianych firmowych napojów wyskokowych, zmarło w Republice Czeskiej w ciągu ubiegłych dwóch tygodni 19 osób, a dalszych kilkadziesiąt hospitalizowano.

Czytaj więcej w Money.pl
Czechy rozszerzą zakaz sprzedaży akloholu? W Czechach zmarła 19 ofiara alkoholu metylowego. Policja, służby sanitarne i celnicy nadal prowadza intensywne kontrole wszystkich miejsc sprzedaży alkoholu.
Uwaga. Ostrzegają przed tym alkoholem W ostatnich dniach w Republice Czeskiej na skutek spożycia alkoholu metylowego wprowadzonego do obrotu pod postacią podrabianych wódek zmarło kilkanaście osób.
Jak pić z klasą? Oto sposoby Tworzenie własnej kolekcji szlachetnych trunków może stać się źródłem wciągającej pasji. By stworzyć ekskluzywny barek, warto jednak pamiętać o kilku zasadach.
Tagi: piwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz