Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aleksiej Nawalny uznany za winnego zniesławienia

0
Podziel się:

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został skazany na 300 tysięcy rubli (około 6000 euro) grzywny za zniesławienia radnego Aleksieja Lisowienki, którego miał nazwać narkomanem.

Aleksiej Nawalny uznany za winnego zniesławienia
(MItya Aleshkovskiy/CC 2.0/Wikimedia)
bETMzzfV

Nawalny nie przyznał się do winy. Jego obrońca zapowiedział apelację.

Lisowienko, radny miejski, podał Nawalnego do sądu z powodu wpisu na Twitterze, w którym Nawalny miał nazwać go narkomanem. Sąd uznał, że Lisowienko udowodnił przedstawiając zaświadczenie ze szpitala, że nie jest uzależniony od narkotyków.

Nawalny nie przyznawał się do winy, wskazując na to, że warunki aresztu domowego nie pozwalają mu korzystać z internetu. _ - Nie korzystam z niego. Do mojego konta na Twitterze ma w istocie dostęp nieograniczona liczba osób _ - powiedział opozycjonista.

bETMzzfX

Mimo zastrzeżeń obrony sąd uznał jako dowód kopię obrazu elektronicznego pokazującego wpis na koncie Nawalnego.

Areszt domowy, w którym przebywa Nawalny, to środek zapobiegawczy w ramach prowadzonego przeciwko niemu przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej dochodzenia w sprawie oszustw finansowych, których jakoby się dopuścił. Sąd również zabronił Nawalnemu kontaktowania się z dziennikarzami i korzystania z internetu. Nie wolno mu też używać telefonu.

Nawalny - adwokat, bloger i bojownik z korupcją - to jeden z przywódców protestów w Moskwie w 2012 roku przeciwko powrotowi prezydenta Rosji Władimira Putina na Kreml. Mikroblog opozycjonisty na Twitterze ma ponad 600 tys. obserwatorów. Żona opozycjonisty i jego współpracownicy twierdzą, że to oni - zamiast Nawalnego - zamieszczają wpisy na jego kontach w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandują: "Rosja bez Putina" i "Hańba!" Skandują: "Rosja bez Putina", "Wolności!" i "Hańba!". Dochodzi do przepychanek z policją, są pierwsi zatrzymani.
Nawalny psuje urlop politykom i urzędnikom Jeden z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny ogłosił konkurs na "biczujący" reportaż o politykach i urzędnikach państwowych tradycyjnie spędzających świąteczne urlopy w luksusie.
Sensacyjny wynik rosyjskiego opozycjonisty Dotychczasowy włodarz stolicy Rosji Siergiej Sobianin wygrał już w pierwszej turze wybory. Jednak poparcie dla 37-letniego opozycjonisty Nawalnego okazało się niemal dwukrotnie większe niż oczekiwano.
bETMzzgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)