Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alaksandr Łukaszenka: nie będzie Majdanu na Białorusi

0
Podziel się:

- Wszystko powinno odbywać się w sposób cywilizowany. Igrać z państwem nie wolno - oświadczył Łukaszenka.

Alaksandr Łukaszenka: nie będzie Majdanu na Białorusi
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

_ Straszenie mnie nic nie da _ - oznajmił prezydent Białorusi. - _ Wszystko powinno odbywać się w sposób cywilizowany. Igrać z państwem nie wolno. Nie dopuścimy do Majdanu w naszym kraju _. Odniósł się w ten sposób do prośby przedsiębiorców, by nie wprowadzać obowiązku certyfikacji towarów.

Przedsiębiorcy indywidualni skupieni w zjednoczeniu _ Perspektywa _ wczoraj skierowali apel do prezydenta, by nie wprowadzał obowiązku certyfikacji pochodzenia sprzedawanych towarów. Wyrazili przekonanie, że krok ten _ wywoła napięcie i protesty w środowisku przedsiębiorców _.

Autorzy listu dodają, że wymóg ten jest niemożliwy do spełnienia przez przedsiębiorców indywidualnych, którzy w większości sprowadzają towar z Rosji, gdzie _ istnieje wielki i poważny problem z wydawaniem potwierdzeń przy sprzedaży towaru białoruskim przedsiębiorcom _.

Łukaszenka w odpowiedzi oświadczył podczas wtorkowej narady poświęconej projektowi dekretu, który ma m.in. wprowadzić obowiązek certyfikacji, że apel przedsiębiorców stanowi próbę szantażowania władz.

Prezydent oświadczył: _ Jeśli chcecie żyć, powiedzmy, jak na Zachodzie, stworzymy wam takie warunki. Ale jeśli chcecie żyć jak na Majdanie, to - proszę wybaczyć tę uwagę, bo w żadnym wypadku nie chcę mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, po prostu jest to dobre porównanie - nie na Białorusi _.

Poradził też przedsiębiorcom, by nie zwracali się do prasy, bo _ może im to wyjść bokiem _. Jak pisze Radio Swaboda, dekret dotyczyłby około 60 tys. przedsiębiorców indywidualnych zajmujących się sprowadzaniem do kraju i sprzedażą towarów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Łukaszenka zyska na ukraińskim konflikcie" Konflikt na Ukrainie wzmacnia pozycję prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki na obu frontach polityki zagranicznej: ze Wschodem i Zachodem - oceniają dzisiaj białoruscy politolodzy.
Białoruski opozycjonista zatrzymany Żona polityka poinformowała, że rano wyszedł z domu do garażu, by pojechać do biura ZPO, ale po kilku minutach jakiś mężczyzna powiedział jej przez domofon, że mąż został zatrzymany.
"Majdan to utopia. Opozycja jest podzielona" Według europosła SLD Bogusława Liberadzkiego, między liderami ukraińskiej opozycji są rozbieżności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)