Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Al Kaida zagraża również Polsce?

0
Podziel się:

W alercie wystosowanym przez Interpol jest mowa o zagrożeniu atakami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce do końca sierpnia.

Al Kaida zagraża również Polsce?
(Maj/Reporter)

Jeśli istniałoby realne zagrożenie terrorystyczne dla Polski, Amerykanie przekazaliby takie informacje prezydentowi. Na antenie radiowej Trójki Stanisław Koziej uspokajał, że doniesienia o planowanych atakach dotyczą jedynie Stanów Zjednoczonych i ich najbliższych sojuszników.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził, że przynależność Polski i USA do Sojuszu Północnoatlantyckiego zobowiązuje kraje do wymiany takich informacji, ale do nas takie ostrzeżenia nie dotarły. _ - Prezydent nie otrzymał żadnych informacji o specjalnym zagrożeniu dla Polski, związanym z tą sytuacją - _powiedział Koziej.

W piątek Stany Zjednoczone wydały globalne ostrzeżenie o zagrożeniu terrorystycznym. Zamknęły nie tylko swoją ambasadę w stolicy Jemenu - Sanie, lecz także 21 innych placówek dyplomatycznych w 17 krajach Bliskiego Wschodu i północnej Afryki.

W alercie wystosowanym przez skupiający 190 krajów świata Interpol jest mowa o zagrożeniu atakami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce do końca sierpnia. Interpol apeluje o zachowanie szczególnej czujności i przypomina, że w ostatnim czasie z więzień w Libii, Iraku i Pakistanie uciekły setki osób podejrzanych o działalność terrorystyczną, w tym członków Al-Kaidy.

Czytaj więcej w Money.pl
To oni planowali serię zamachów na Amerykanów Przechwycona korespondencja dwóch szefów Al Kaidy stała się powodem zamknięcia ponad 20 ambasad i konsulatów USA.
Amerykańskie drony znów zabijają Atak wymierzony był w dwa pojazdy, którymi poruszali się najpewniej członkowie Al-Kaidy w prowincji Abjan.
Za atakiem na więzienia stoi Al Kaida Do ataków na więzienia doszło mniej więcej w rok po tym, jak al-Kaida zapowiedziała działania wymierzone w iracki wymiar sprawiedliwości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)