Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Al-Kaida straciła trzech liderów w Jemenie

0
Podziel się:

Do zabójstwa doszło w prowincji Al-Bajda, około 210 km na południowy wschód od stolicy Jemenu, Sany.

Al-Kaida straciła trzech liderów w Jemenie
(PAP/EPA)

Do zabójstwa doszło w prowincji Al-Bajda, około 210 km na południowy wschód od stolicy Jemenu, Sany - poinformowało jemeńskie ministerstwo obrony na swej stronie internetowej.

Jak dowiedziała się agencja AFP ze źródeł w siłach bezpieczeństwa, samochód, którym jechali przywódcy Al-Kaidy, został zaatakowany przez amerykański samolot bezzałogowy.

Na południu i wschodzie Jemenu czesto dochodzi do przypisywanych siłom USA ataków na członków Al-Kaidy. Waszyngton nie przyznaje się do ich przeprowadzania, ale według amerykańskiej prasy i przecieków dokumentów dyplomatycznych opublikowanych przez portal WikiLeaks, ataki dronów mają tam miejsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Brutalny atak na posterunek policji. Są ofiary W strzelaninie zginęło czterech policjantów i ośmiu napastników; cztery osoby zostały ranne.
Trzeci dzień walk. Dziś zginęło 25 rebeliantów Co najmniej 25 rebeliantów zginęło w trzecim dniu zaciętych walk z siłami rządowymi w pobliżu miasta Loder na południu Jemenu.
Al-Kaida znów atakuje. 11 osób zginęło Muhafaza Abjan, stanowiąca bastion Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, wymknęła się w ubiegłym roku spod kontroli władz w Sanie.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)