Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
16.09.2014 18:40

Al-Kaida apeluje. Chce zjednoczyć siły z...

Koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu Al-Kaida obiecuje czarne dni - akcje wymierzone przeciwko Zachodowi i jego arabskim sojusznikom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)
Skutki walk w Syrii

Odłamy Al-Kaidy w Maghrebie (AQMI) i w Jemenie (AQAP) wezwały dżihadystów w Iraku i Syrii o zjednoczenie sił przeciwko koalicji tworzonej przez USA koalicji do walki z Państwem Islamskim (IS).

W bezprecedensowym komunikacie Al-Kaida Islamskiego Maghrebu (AQMI) i Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP) zachęcają swych _ braci mudżahedinów w Iraku i w Lewancie do zaprzestania wzajemnego zabijania się i połączenia swych sił przeciwko amerykańskiej kampanii i diabolicznej koalicji, która zagraża nam wszystkim _.

Apel odnosi się do rozbieżności między Państwem Islamskim, które zdystansowało się od Al-Kaidy i ogłosiło kalifat na części terytorium Iraku i Syrii, a Frontem Al-Nusra, syryjską filią Al-Kaidy, wierną jej przywódcy Ajmanowi al-Zawahiriemu.

AQMI i AQAP wzywają także w komunikacie do współpracy _ tych wszystkich, który podjęli walkę z tyranem Baszarem (el-Asadem, syryjskim prezydentem) _. Apelują do nich, by _ nie dali się oszukać Amerykanom i nie stali się ich pionkami _, a także by plemiona sunnickie w Iraku i Syrii _ nie zapomniały amerykańskich zbrodni i nie stały się częścią koalicji _.

Obydwa odłamy Al-Kaidy apelują do muzułmanów, głównie na Półwyspie Arabskim, aby _ zapobiegli udziałowi żołnierzy w wojnie przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego _.

Koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu Al-Kaida _ obiecuje czarne dni _ - akcje wymierzone przeciwko Zachodowi i jego arabskim sojusznikom. USA próbują zbudować koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu. W poniedziałek odbyła się w Paryżu międzynarodowa konferencja dotycząca wsparcia dla Iraku przeciwko Państwu Islamskiemu.

Amerykanie już od 8 sierpnia prowadzą w Iraku naloty przeciwko IS, która zajęła znaczne tereny wschodniej Syrii oraz północno-zachodniego Iraku. Choć mandat misji USA był początkowo ograniczony głównie do niesienia pomocy humanitarnej oraz ochrony mieszkających w Iraku obywateli amerykańskich, to stopniowo rozszerzono bombardowania także na obiekty wojskowe IS.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści po raz pierwszy zestrzelili... 10 września prezydent Barack Obama ogłosił strategię walki z Państwem Islamskim.
Ostrzeżenie przed zamachami w Europie Na początku września izraelski minister obrony Mosze Ja'alon (na zdj) zaapelował do służb wywiadowczych krajów wolnego świata o współpracę w celu powstrzymania i pokonania dżihadystów z Państwa Islamskiego.
Brytyjski zakładnik zagrożony ścięciem. Rząd... Brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond zapowiedział silne wsparcie akcji wojskowej przeciwko islamskiemu kalifatowi.
Tagi: państwo islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz