Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
13.11.2014 14:05

Al-Kaida w Europie. Wyroki dla niedoszłych terrorystów

Grupą dowodził 33-letni Marokańczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Allison/Flickr)

Wymierzono im kary od czterech i pół do dziewięciu lat więzienia.Zdaniem śledczych, islamiści nie zdążyli wybrać celów ataków, ale prowadzili już rozpoznanie i zbierali komponenty do budowy bomb.

Grupą dowodził 33-letni Marokańczyk. Zdaniem prokuratury, to najwyższy rangą terrorysta Al-Kaidy, jaki stanął przed niemieckim sądem. Mężczyzna usłyszał wyrok 9 lat więzienia. Grupa została rozbita przez niemieckie służby specjalne w 2011 roku. Jej członkowie byli obserwowani przez wiele miesięcy. Zostali aresztowani, gdy zaczęli pracować nad budową bomb.

Czytaj więcej w Money.pl
Relacje z Rosją "kluczowe dla rozwiązania problemów międzynarodowych" Byli ministrowie spraw zagranicznych Niemiec opowiedzieli się za nowym początkiem w stosunkach Zachodu z Moskwą.
Media w Niemczech: Burdy w imię Polski Największe niemieckie gazety zamieściły komentarze odnoszące się do wydarzeń w Warszawie, pisząc o wojnie kultur między obozem prawicy a otwartym na świat mieszczaństwem.
Rabowali kościoły, by wspierać dżihad Prokuratura zarzuca podejrzanym działalność skierowaną przeciwko państwu niemieckiemu. Policja obserwowała rozbitą obecnie grupę od maja zeszłego roku.
Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz