Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Al-Kaida w Europie. Wyroki dla niedoszłych terrorystów

0
Podziel się:

Grupą dowodził 33-letni Marokańczyk.

Al-Kaida w Europie. Wyroki dla niedoszłych terrorystów
(Keith Allison/Flickr)

Wymierzono im kary od czterech i pół do dziewięciu lat więzienia.Zdaniem śledczych, islamiści nie zdążyli wybrać celów ataków, ale prowadzili już rozpoznanie i zbierali komponenty do budowy bomb.

Grupą dowodził 33-letni Marokańczyk. Zdaniem prokuratury, to najwyższy rangą terrorysta Al-Kaidy, jaki stanął przed niemieckim sądem. Mężczyzna usłyszał wyrok 9 lat więzienia. Grupa została rozbita przez niemieckie służby specjalne w 2011 roku. Jej członkowie byli obserwowani przez wiele miesięcy. Zostali aresztowani, gdy zaczęli pracować nad budową bomb.

Czytaj więcej w Money.pl
Relacje z Rosją "kluczowe dla rozwiązania problemów międzynarodowych" Byli ministrowie spraw zagranicznych Niemiec opowiedzieli się za nowym początkiem w stosunkach Zachodu z Moskwą.
Media w Niemczech: Burdy w imię Polski Największe niemieckie gazety zamieściły komentarze odnoszące się do wydarzeń w Warszawie, pisząc o wojnie kultur między obozem prawicy a otwartym na świat mieszczaństwem.
Rabowali kościoły, by wspierać dżihad Prokuratura zarzuca podejrzanym działalność skierowaną przeciwko państwu niemieckiemu. Policja obserwowała rozbitą obecnie grupę od maja zeszłego roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)