Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aktywistka Greenpeace prosi o pomoc holenderskiego króla

0
Podziel się:

Chodzi o zatrzymanie jej oraz 30 innych aktywistów przez rosyjską straż morską w związku z akcją ekologów na morzu Barentsa. Działaczom grozi 7 lat więzienia.

Działacze Greenpeace w więzieniu
Działacze Greenpeace w więzieniu (PAP/EPA)
bEKFQsGJ

Faiza Oulahsen, jest jedną z 30 ekologów, którym grozi do siedmiu lat więzienia za udział w proteście przeciwko wydobywaniu przez Gazprom ropy w Arktyce. Aktywistka uwięziona w Rosji napisała list do króla Wilhelma-Aleksandra, w którym prosi o pomoc dla siebie i pozostałych ekologów zatrzymanych po akcji na Morzu Barentsa.

W liście do holenderskiego monarchy działaczka apeluje o to, aby problem zatrzymanych aktywistów został poruszony podczas najbliższego spotkania króla Wilhelma-Aleksandra z prezydentem Władimirem Putinem. _ _

_ - Ja i moi koledzy bylibyśmy za to bardzo wdzięczni _ - napisała. Podkreśliła jednocześnie, że w rosyjskim więzieniu panują bardzo trudne warunki. _ - W nocy szczury przychodzą do mojej ohydnej celi _ - dodała.

bEKFQsGL

Król Wilhelm Aleksander i królowa Maxima spotkają się z prezydentem Putinem 8 listopada podczas oficjalnej wizyty w Moskwie.

Dwa dni wcześniej, na wniosek holenderskiego rządu, przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza w Hamburgu rozpoczną się przesłuchania w sprawie zatrzymanych ekologów. Rosja zapowiedziała, że nie weźmie udziału w postępowaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak z Greenpeace zostanie w areszcie? Opóźnia się rozpoczęcie rozprawy Polaka w Murmańsku. Dziś Sąd obwodowy ma rozpatrzyć skargę działacza Greenpeace Tomasza Dziemianczuka, na areszt.
Ekolodzy z Greenpeace'u to więźniowie polityczni Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej kontynuuje tymczasem przedstawianie nowych zarzutów działaczom zatrzymanym po akcji na Morzu Barentsa.
"Zarzuty Rosjan nadal są za ostre" Zarzut chuligaństwa postawiony przez Rosję ekologom z Greenpeace'u jest nieproporcjonalny - oświadczyła dzisiaj rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
Rosja łagodzi zarzuty wobec Greenpeace'u Z piractwa na chuligaństwo Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zmienił kwalifikację czynu aktywistów międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace zatrzymanych po akcji na Morzu Barentsa.
bEKFQsHm
KOMENTARZE
(0)