Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje antyterrorystów powinny być rejestrowane

0
Podziel się:

Komenda Główna Policji chce, by wszystkie akcje antyterrorystów były rejestrowane za pomocą kamer.

Akcje antyterrorystów powinny być rejestrowane
(Reporter)

Komenda Główna Policji chce, by wszystkie akcje antyterrorystów były rejestrowane za pomocą kamer. Jak powiedział w środę PAP rzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski, obecnie trwają prace nad takim rozwiązaniem.

_ - Są już pododdziały antyterrorystyczne, które mają na wyposażeniu kaski z kamerami. Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi wyposażenie pozostałych antyterrorystów w taki sprzęt i rejestrację wszystkich akcji, tak by później nie było żadnych wątpliwości co do ich przebiegu _ - zaznaczył rzecznik.

Odnosząc się do wtorkowej akcji w Katowicach, podczas której antyterroryści omyłkowo wtargnęli do mieszkania postronnych osób, powiedział, że wyjaśnianie tej sprawy przez komendę wojewódzką objęło nadzorem Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.

_ - Jest nam oczywiście bardzo przykro, że do takiej sytuacji doszło. Niestety nie zawsze można w 100 proc. sprawdzić informacje o miejscu ukrycia sprawcy. Tego typu pomyłki zdarzają się jednak niezmiernie rzadko _ - dodał rzecznik.

Według relacji policji funkcjonariusze dostali informację, że w mieszkaniu przy ul. Orkana w Katowicach przebywa poszukiwany, uzbrojony przestępca związany z przestępczością samochodową. Wysłani tam antyterroryści wtargnęli we wtorek wieczorem do mieszkania. W środku nie było jednak przestępcy, a dwoje mieszkających tam lokatorów - kobieta i mężczyzna. Poszukiwany mężczyzna został potem zatrzymany w innym mieszkaniu w tym samym budynku. Kobieta i mężczyzna twierdzą, że byli kopani, szarpani, a mieszkanie zostało zdemolowane.

Czytaj więcej o zatrzymaniach przez policję
Konstruował w domu bomby. Co mu grozi? 20-latek zeznał, że robił to, ponieważ jego hobby to chemia i pirotechnika.
Wpadł jeden z najgroźniejszych gangsterów Policja zatrzymała Rafała S. pseudonim Szkatuła. Za jego głowę wyznaczono wysoką nagrodę.
Policja zatrzymała kiboli Lecha i Legii Zatrzymano 21 chuliganów, którzy tydzień temu brali udział w burdach w Bydgoszczy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)