Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcja ratunkowa w Tatrach. Turyści poszli w góry w klapkach, złapał ich mróz

0
Podziel się:

Do centrali TOPR zadzwonili przypadkowi turyści, którzy na Przełęczy Zawrat odnaleźli śpiącego mężczyznę.

Akcja ratunkowa w Tatrach. Turyści poszli w góry w klapkach, złapał ich mróz
(Jarosław Pocztarski/Flickr)
bECGFfXF

Ratownicy TOPR sprowadzili bezpiecznie ze szczytu Świnicy w Tatrach trójkę turystów, którzy kompletnie nieprzygotowani do górskiej wyprawy wyruszyli w góry w trudnych warunkach - na szczytach temperatura spadła do zera stopni. Wcześniej ratownicy śmigłowcem ewakuowali pijanego turystę, który spał na Zawracie.

Jak powiedział ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski, trójka turystów wyszła na Świnicę w klapkach. _ - Będąc na szczycie zorientowali się, że nie są w stanie sami zejść na dół. Wędrówkę, oprócz braku odpowiedniego stroju i obuwia, dodatkowo utrudniała niska temperatura _ - mówił Długopolski. Ratownicy doprowadzili nierozważnych turystów do Kasprowego Wierchu, skąd na dół zabrała ich kolejka linowa.

Wcześniej do centrali TOPR zadzwonili przypadkowi turyści, którzy na Przełęczy Zawrat odnaleźli śpiącego mężczyznę. Turyści okryli turystę śpiworem. Ratownicy na pokładzie śmigłowca policyjnego zabrali mocno wychłodzonego mężczyznę do szpitala. Okazało się, że był pijany.

bECGFfXH

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Po opadach deszczu szlaki są śliskie, a w godzinach porannych w wyższych partiach Tatr mogą występować oblodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ludzie, zlitujcie się". Apel TOPR-u do turystów Ostatnie wypadki w Tatrach pokazują, że wielu z nas zapomina o podstawowych prawach obowiązujących w górach.
Tłumy turystów w Tatrach. Kolejki na szlakach Władze parku spodziewają się największego ruchu turystycznego w połowie sierpnia. W sierpniu ubiegłego roku po Tatrach wędrowało ponad 650 tys. osób.
Wypadek w Tatrach. Zginęła nastolatka Ratowników zawiadomił przypadkowy świadek.
bECGFfYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)