Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcja Greenpeace w centrum Moskwy

1
Podziel się:

Akcje solidarności z aresztowanymi w Rosji członkami załogi Arctic Sunrise, mają odbywać się w 200 miastach na całym świecie.

Akcja Greenpeace w centrum Moskwy
(PAP/EPA)

W Moskwie protestuje Greenpeace. Działacze tej organizacji domagają się uwolnienia załogi statku Arctic Sunrise.

30 ekologów od września przetrzymywanych jest w rosyjskim areszcie, za to że próbowali dostać się na platformę naftową, na Morzu Barentsa. Początkowo przetrzymywano ich w Murmańsku.

Kilka dni temu zostali przewiezieni do Sankt Petersburga. Jak ustalili działacze rosyjskiego oddziału Greenpeace - Komitet Śledczy już składa w sądzie wnioski o przedłużenie aresztów o 3 miesiące.

_ - To skandal i kpiny z wymiaru sprawiedliwości _- twierdzą ekolodzy protestujący dziś w Moskwie. W ich opinii śledztwo wobec ich koleżanek i kolegów ze statku Arctic Sunrise to _ polityczna demonstracja siły _.

Akcje solidarności z aresztowanymi w Rosji działaczami Greenpeace mają odbywać się w 200 miastach na całym świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie łagodzą stanowisko wobec... Jest szansa, że działacze Greenpeace przetrzymywani w Rosji wkrótce opuszczą areszt. Tak przewiduje szef kremlowskiej rady do spraw praw człowieka Michaił Fiedotow.
Ludzie Greenpeace przewiezieni do Petersburga Rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych Swietłana Pieskowskaja poinformowała, że aktywiści przybyli z Murmańska w zapieczętowanym wagonie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Szok
2 lata temu
Dlaczego ta informacja z 2013 roku nie jest w archiwum i epatuje czytelników 9 lat później?