Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcja antyterrorystyczna w Londynie. Są aresztowani

0
Podziel się:

Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego.

Akcja antyterrorystyczna w Londynie. Są aresztowani
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych przez jednostki antyterrorystyczne policji w ramach dochodzenia w sprawie powiązanej z islamistyczną działalnością terrorystyczną - poinformował Scotland Yard.

Dwaj mężczyźni w wieku 20 lat i kolejni dwaj w wieku 21 lat zostali aresztowani pod zarzutem udziału w zlecaniu i przygotowywaniu aktów terroru lub podżeganiu do nich. Obecnie przebywają w areszcie.

Czterech podejrzanych ujęto w ramach szerszej operacji w różnych częściach miasta. _ Aresztowanie tych osób i przeszukania to część dochodzenia prowadzonego w sprawie działalności terrorystycznej powiązanej z islamizmem. Wyspecjalizowani oficerowie przeszukują określone miejsca i pojazdy w zachodniej i centralnej części Londynu _ - przekazała policja. Innych informacji nie podano.

We wrześniu brytyjska policja aresztowała 11 osób w ramach innych operacji antyterrorystycznych. Nie jest jasne, czy tamte dochodzenia i akcja, o której poinformowano we wtorek, są ze sobą powiązane.

Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego do poziomu drugiego w pięciostopniowej skali ze względu na możliwe zamachy dżihadystów z ugrupowania Państwo Islamskie (IS). Drugi stopień alertu oznacza wysokie prawdopodobieństwo ataku, choć bez informacji wywiadowczych wskazujących na jego bezpośrednią bliskość.

Od września IS umieściło w sieci nagrania z egzekucjami dwóch Brytyjczyków - Davida Hainesa i Alana Henninga. Wielka Brytania uczestniczy w prowadzonej przeciwko dżihadystom misji w Iraku z udziałem USA, Francji i Australii. 7 lipca 2005 roku czterej brytyjscy islamiści dokonali zamachów w Londynie. Zginęły 52 osoby, w tym trzy Polki, a ponad 700 ludzi odniosło obrażenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Terroryści w Wielkiej Brytanii? 9 osób... Policjanci przeszukali mieszkania i biura w stolicy.
Mniejsze zużycie energii da 40 tys. etatów Raport Cambridge Econometrics przygotowany został na zlecenie Komisji Europejskiej, ale nigdy nie został opublikowany w obawie przed wywołaniem negatywnych reakcji.
Brytyjska elektrownia atomowa zagrożeniem? Podczas trwającego od sierpnia okresowego przestoju elektrowni atomowej Hunterston-B odkryto nowe pęknięcia cegieł grafitowych w rdzeniu jednego z reaktorów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)