Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy jork
22.12.2014 08:22

Agresja policji wobec czarnoskórych. Policjanci żądają...

Po zastrzeleniu przez czarnoskórego mężczyznę dwóch policjantów w nowojorskich władzach panuje napięta atmosfera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kevin Case (Wikimedia Commons 2.0))
Bill de Blasio

A tłumy nowojorczyków palą świece, w miejscu, w którym dokonano zbrodni.
W sobotę szaleniec zastrzelił dwóch funkcjonariuszy na służbie w ramach odwetu za śmierć czarnoskórego nastolatka. Morderca następnie popełnił samobójstwo.Nie tylko w Nowym Jorku, ale w całym kraju panują nastroje wrogie systemowi sprawiedliwości - ocenił szef nowojorskiej policji William Bratton. Najostrzej wypowiedział się szef policyjnego związku zawodowego Patrick Lynch, mówiąc że burmistrz de Blasio ma krew na swoich rękach. Popierał bowiem protestujących, którzy krzyczeli _ dobry policjant, to martwy policjant _ - dodał.

Policjanci obwiniają de Blasia o śmierć kolegów. Kiedy burmistrz szedł na konferencję prasową, stojący w przejściu funkcjonariusze odwrócili się do niego plecami. Tego nie było jeszcze w historii Nowego Jorku. Policja krytykowana jest za spowodowanie śmierci czarnoskórego sprzedawcy papierosów. Burmistrz miasta oskarżył ich o rasizm i o złe traktowanie Afroamerykanów. De Blasio, słynący ze skrajnie lewicowych poglądów jest w trudnej sytuacji. Przybywa bowiem głosów żądających jego ustąpienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Szaleniec zabił policjantów w Nowym Jorku Uzbrojony mężczyzna zastrzelił dwóch oficerów, znajdujących się w oznakowanym wozie policyjnym na Brooklynie.
Kim był zabójca policjantów w Nowym Jorku? Robert Boyce powiedział, że Brinsley aż 19 razy był aresztowany, głównie za kradzieże.
Akcja "Jodła" i "Karp". Policja na targowiskach Funkcjonariusze sprawdzają czy karpie są przetrzymywane w humanitarnych warunkach i czy jodła nie jest kradziona.
Tagi: nowy jork, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz