Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
19.08.2009 17:01

Agora przegrała proces o kropkę z serwisem praca.pl

Działalność portalu nie jest nieuczciwą konkurencją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(judgmentalist/CC/Flickr)

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że działalność portalu praca.pl nie jest nieuczciwą konkurencją wobec prowadzącej serwis gazetapraca.pl Agory. W zakończonym w środę prawomocnie cywilnym procesie chodziło o kropkę w adresie internetowym w portalach prezentujących oferty pracy.

Agora pozwała właścicieli portalu praca.pl. Domagała się _ zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji _. Za taki czyn Agora uznała fakt, że wpisanie w internecie ciągu www.gazeta.praca.pl powoduje, że internauta znajduje się na portalu www.praca.pl. Agora - która nie tylko na papierze, ale i w internecie prowadzi serwis www.gazetapraca.pl - oskarżyła właścicieli serwisu o _ pasożytnictwo rynkowe _ i korzystanie z renomy wydawcy _ Gazety Wyborczej _.

Pozwani odpowiadali, że adres internetowy zarejestrowali już w 1998 r. (a Agora swój - w 2006 r.) oraz że nie odpowiadają za pomyłki internautów, którzy wstawiają niepotrzebną kropkę w adresie www. Wyjaśniali, że ich strona internetowa działa w ten sposób, że wpisanie dowolnego ciągu liter przed praca.pl, spowoduje przekierowanie na ten adres. Pozew Agory uznali oni za _ zemstę, spowodowaną niepowodzeniem negocjacji _, bo spółka wcześniej chciała kupić od nich prawa do tego adresu, ale nie osiągnięto porozumienia.

W październiku 2008 r. Agora przegrała proces w I instancji i odwołała się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w środę podtrzymał ten wyrok. _ - Pozwani nie dopuścili się czynu nieuczciwej konkurencji _ - stwierdził sąd.

Tagi: praca, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz