Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agenci podsłuchiwali partnerów. Wykorzystywali służbowe uprawnienia

0
Podziel się:

Amerykański Kongres zażądał informacji na temat nadużywania uprawnień przez pracowników Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

Agenci podsłuchiwali partnerów. Wykorzystywali służbowe uprawnienia
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Amerykańska afera z inwigilacją obywateli przybrała nieoczekiwany obrót. Wewnętrzna kontrola ujawniła, że pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego szpiegowali swoich partnerów.

Amerykański Kongres zażądał informacji na temat nadużywania uprawnień przez pracowników Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. W odpowiedzi inspektor generalny tej instytucji George Ellard ujawnił 12 przypadków wykorzystywania narzędzi wywiadowczych do celów prywatnych.

Cywilni i wojskowi pracownicy Agencji podsłuchiwali rozmowy telefoniczne oraz czytali e-maile swoich żon, narzeczonych i krewnych, zarówno w USA, jak i za granicą. Jeden z pracowników służb wywiadowczych wszedł w posiadanie korespondencji byłej narzeczonej. Inny funkcjonariusz podsłuchiwał rozmowy telefoniczne swojej partnerki, która przebywała poza USA.

Inspektor Generalny Agencji Bezpieczeństwa Narodowego zapewnił Kongres, że osoby, które nadużyły swoich uprawnień, zostały ukarane. Kilka z nich odeszło z pracy, zanim jeszcze wszczęto przeciwko nim postępowanie dyscyplinarne.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent bojkotuje Amerykę za podsłuchy Prezydent Dilma Rousseff nie pojedzie do Waszyngtony ze względu na inwigilowanie jej korespondencji przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.
"Die Welt": Wałęsę inwigilowało Stasi NRD-owska policja polityczna obserwowała uważnie polską opozycję od końca lat 70.
Boni o inwigilacji: trzeba zachować równowagę Minister Michał Boni przekonuje, że nie można ograniczać wolności w imię bezpieczeństwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)