Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agenci CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

0
Podziel się:

- Zatrzymano dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Agenci CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie
(Reporter Poland)
bELuRsqd

- _ Zatrzymano dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji _ - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze weszli m.in. do gabinetu dyrektora departamentu polityki jakości - ustaliła PAP.

Rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński poinformował w piątek PAP, że _ w związku z podejrzeniem korupcji agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek po południu dwie osoby. (...) Obecnie nadal trwają czynności, w tym m.in. zabezpieczanie dokumentów w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim _.

Z ustaleń PAP wynika, że obecnie agenci CBA są m.in. w gabinecie dyrektora departamentu polityki jakości. Departament ten zajmuje się promowaniem lokalnej żywności, nadaje też certyfikaty _ Smaki Warmii, Mazur i Powiśla _ oraz _ Produkt Warmii i Mazur _, które mają pomóc lokalnym przedsiębiorcom w zdobywaniu klientów. Departament ten organizuje też festiwale kulinarne promujące lokalną, naturalną żywność.

bELuRsqf

_ - Oficjalnie nic nie wiemy o pracy agentów CBA, nikt nie poinformował sekretarza urzędu o zakresie działań _ - poinformował rzecznik prasowy urzędu Marcin Galibarczyk, który jednak potwierdził, że agenci są w departamencie polityki jakości.

Dobrzyński poinformował, że podjęte czynności są _ działaniami własnymi CBA _. _ - Po ich zakończeniu całość sprawy zostanie przekazana do prokuratury _ - dodał Dobrzyński.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Zbigniew Czerwiński odmówił potwierdzenia informacji o zatrzymaniu urzędnika. Jak wyjaśnił, prokuratura nie otrzymała na razie z CBA żadnych materiałów na ten temat.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA chce karania firm za korupcję Za przekręty przy kontraktach IT konsekwencje mają ponosić nie tylko pojedyncze osoby, lecz całe firmy - tego według Dzennika Gazety Prawnej domaga się CBA. Jest już ustawa, która to umożliwi.
Afera w NFZ. CBA prowadzi śledztwo Według informacji ze źródeł w prokuraturze chodzi o sprawę o charakterze korupcyjnym i ma ona związek z działalnością jednej z osób z kierownictwa podlaskiego oddziału NFZ.
Czy w Polsce można zapobiec korupcji? Co piąte postępowanie przetargowe w Polsce może...
bELuRsqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)