Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera piłkarska. "Lista wyreżyserowanych meczów jest ogromna"

0
Podziel się:

Europol odkrył ogromną siatkę przestępczą. W procederze ustawienia oficjalnych spotkań piłkarskich zamieszanych może być około 425 działaczy międzynarodowych.

Afera piłkarska. "Lista wyreżyserowanych meczów jest ogromna"
(law_keven/CC/Flickr)

Mecze Ligi Mistrzów, a nawet eliminacji do Euro 2012 mogły być ustawiane przez zorganizowaną grupę przestępczą. Europol poinformował o śledztwie, które obejmuje 15 państw. W ustawienie ponad 350 spotkań może być zamieszanych nawet kilkaset osób.

Podczas konferencji prasowej, którą zwołano w Hadze szef Europolu Rob Wainwright przedstawił pierwsze ustalenia z toczącego się od 18 miesięcy śledztwa.

- _ Odkryliśmy ogromną dobrze zorganizowaną siatkę przestępczą. Podejrzewamy, że w procederze ustawienia ponad 350 oficjalnych spotkań piłkarskich w sumie zamieszanych może być około 425 działaczy międzynarodowych oraz klubowych, piłkarze oraz przestępcy z 15 krajów _ - powiedział Rob Wainwright

Lista spotkań, które mogły zostać wyreżyserowane jest ogromna - wymienia Rob Wainwright. - _ Mecze kwalifikacji do mistrzostw świata i Europy, dwa spotkania Ligi Mistrzów UEFA, w tym jedno rozegrane w Anglii oraz co najmniej kilka spotkań w ligach europejskich. Pozostałe ponad 300 spotkań zidentyfikowano poza Europą, w Afryce, Azji oraz południowej i północnej _ - wylicza Wainwright.

Tylko w Niemczech przestępcy postawili w zakładach bukmacherskich na ustawione spotkania ponad 16 milionów euro, a zarobili na nich około 7 milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Szejkowie kupili Beckhama. Będzie grał w... David Beckham będzie grał w Paris Saint-Germain.
Boniek ma ich poparcie. Zaskakujące? Są otwarci na propozycję Zbigniewa Bońka, który chce amnestii dla kibiców.
Stadion na mundial gotowy. Kosztował... Estadio do Castelao o pojemności 67 tys. miejsc jest jedną z dwunastu aren sportowych, na których w czerwcu i lipcu 2014 r. rozegrane zostaną w Brazylii mecze piłkarskiego mundialu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)