Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera pedofilska w Kościele. Policja: nie ma podstaw do zatrzymania księdza

0
Podziel się:

Rzecznik Komendy Głównej, Mariusz Sokołowski, wyjaśnił, że zgodnie z polskim prawem, po konsultacji z prokuraturą, policjanci rozmawiali z księdzem. Pouczyli go, że jest poszukiwany przez Interpol.

Afera pedofilska w Kościele. Policja: nie ma podstaw do zatrzymania księdza
(Reporter)

Nie ma podstaw do zatrzymania księdza Gila - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Komendy Głównej Policji. Ksiądz Wojciech Gil został odnaleziony w miejscowości pod Krakowem. Jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości Dominikany w związku z zarzutami pedofilii.

Rzecznik Komendy Głównej, Mariusz Sokołowski, wyjaśnił, że zgodnie z polskim prawem, po konsultacji z prokuraturą, policjanci rozmawiali z księdzem. Pouczyli go, że jest poszukiwany przez Interpol. W przypadku zmiany miejsca pobytu powinien poinformować polską policję. Nie ma natomiast podstaw, by zatrzymać poszukiwanego.

Mariusz Sokołowski dodał, że na podstawie listu gończego można jedynie ustalić miejsce pobytu szukanej osoby. Ta informacja została przekazana prokuraturze i Interpolowi, skąd trafi do policji na Dominikanie. Do zatrzymania podejrzanego niezbędny jest natomiast wniosek o jego ściganie. Jeśli taki dokument dotrze do naszego kraju - polski sąd i prokuratura zadecydują o dalszym toku postępowania.

Komunikat w sprawie księdza Gila pojawił się na internetowej stronie Interpolu. Według władz Dominikany miał się dopuścić czynów pedofilskich wobec trójki dzieci w tym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja znalazła ks. Gila. Nie zatrzymała Michalita Wojciech Gil, który miał się dopuścić czynów pedofilskich wobec trójki dzieci, był w Polsce na wakacjach, gdy pod koniec maja pojawiły się zarzuty wobec niego.
Oskarżony ksiądz nie przyszedł na proces Sąd wyłączył jawność całej sprawy ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego Piotra K. Miał on być w 2001 r. jako ministrant molestowany przez ks. K.
Aresztowano księdza. Ma zarzut pedofilii Do aresztowania duchownego doszło po kilku miesiącach negocjacji z Kościołem katolickim, aby powrócił do kraju z Watykanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)