Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera korupcyjna w MSWiA. "Niezbędna komisja śledcza w tej sprawie"

0
Podziel się:

Wyjaśnienia wymaga to, czy służby zareagowały z opóźnieniem na informacje o nieprawidłowościach przy wydawaniu publicznych pieniędzy i jakiej kontroli podlegali politycy.

Afera korupcyjna w MSWiA. "Niezbędna komisja śledcza w tej sprawie"
(PAP/Radek Pietruszka)
bELuLsOd

Janusz Palikot z Twojego Ruchu przekonuje, że komisja śledcza w sprawie tak zwanej infoafery jest niezbędna. W zeszłym tygodniu CBA zatrzymało 20 osób w sprawie korupcji między innymi przy informatyzacji polskich urzędów. Postępowanie dotyczy między innymi byłego już wiceprezesa GUS, urzędniczki wysokiego szczebla z MSZ czy byłego wiceszefa MSW.

W radiowej Jedynce poseł podkreślał, że wyjaśnienia wymaga między innymi kwestia tego, czy służby zareagowały z opóźnieniem na informacje o nieprawidłowościach przy wydawaniu publicznych pieniędzy i jakiej kontroli podlegali politycy.

- _ Jest jednak istotne dla nas nie tylko z punktu widzenia odpowiedzialności karnej, ale też odpowiedzialności politycznej, czy wiceminister MSWiA, który jest oskarżony o zmontowanie całej tej siatki, która wyprowadziła gigantyczne pieniądze w przetargach na półtora, czy dwa miliardy złotych - czy ten człowiek był i w jakim stopniu - uzależniony politycznie od Grzegorza Schetyny, od innych osób w rządzie Donalda Tuska _ - stwierdził poseł Palikot.

bELuLsOf

Powołania sejmowej komisji śledczej chce również Solidarna Polska.

Tygodnik Wprost w dzisiejszym wydaniu pisze, że śledczy w czasie przesłuchania byłego wiceministra MSW Witolda D. nie zadawali mu _ oczywistych pytań _ o to, czy o jego kontrowersyjnych decyzjach wiedzieli jego szefowie. _ Jakby komuś zależało, żeby nie pójść wyżej z tą sprawą _ - cytuje swojego informatora Wprost.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera korupcyjna w rządzie. Polecą kolejne głowy? CBA na razie informuje o ponad 100 przetargach na co najmniej 1,5 mld złotych. 20 osób już zostało zatrzymanych.
Graś: "Niczego nie zamiatamy pod dywan" PO nie chce komisji śledczej w sprawie e-afery i podkreśla: to nie jest afera Platformy.
Gowin: Afera korupcyjna może być bombą Były minister sprawiedliwości podkreślił, że jeżeli w aferze korupcyjnej zapadną wyroki skazujące to konsekwencje poniosą nie tyko sprawcy, ale całe społeczeństwo.
bELuLsOG
KOMENTARZE
(0)