Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera korupcyjna. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób w sprawie wyłudzania dotacji

0
Podziel się:

- Zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia ponad półtora miliona złotych z instytucji dysponujących środkami publicznymi - powiedział rzecznik CBA.

Afera korupcyjna. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób w sprawie wyłudzania dotacji
(Reporter Poland)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy kobiety oraz trzech mężczyzn w wieku od 28 do 36 lat. _ - Wśród nich jest przedsiębiorca oraz osoby związane z działalnością dwóch mazowieckich fundacji _ - powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

_ - Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani przez Biuro, działając w porozumieniu również z osobami zatrzymanymi wcześniej do tej sprawy, doprowadzili do wyłudzenia ponad półtora miliona złotych z instytucji dysponujących środkami publicznymi. Podejrzewamy, że w tym celu wystawiali i posługiwali się nierzetelnymi dokumentami _ - powiedział rzecznik CBA.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dwoje podejrzanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych osób prokurator zastosował dozór policji oraz poręczenia majątkowe.

To kolejne zatrzymania w tym śledztwie. Na początku czerwca zarzuty usłyszało sześć innych osób. Z prokuratorskich ustaleń wynika, że chodzi o dwa przypadki wyłudzenia dotacji. Jeden z podejrzanych - Maciej P. - był pracownikiem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i odpowiadał tam za ocenę wniosków o dofinansowanie projektów.

Z ustaleń śledczych wynika ponadto, że dotowane projekty - np. szkolenia osób po 45. roku życia de facto nie były realizowane. _ Tworzono jedynie dokumentację, która miała potwierdzić ich realizację _ - informował rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak.

Według źródeł zbliżonych do sprawy, CBA zabezpieczyło dokumenty w dwóch ministerstwach: Edukacji Narodowej oraz Pracy i Polityki Społecznej. Równolegle agenci Biura przeprowadzili przeszukania w mieszkaniach prywatnych, firmach, fundacjach, instytucjach i urzędach.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 5,3 milionów z UE na gospodarkę wodno-ściekową W WFOŚiGW w Szczecinie podpisano kolejną umowę o dofinansowanie na inwestycje w ramach gospodarki wodno-ściekowej. Dotacja została przyznana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja będzie dotyczyła przeprowadzenia już drugiego etapu rozbudowy i modernizacji systemu odprowadzania ścieków w Aglomeracji Kamień Pomorski. Co więcej, zadanie będzie obejmowało takie miejscowości jak Grabowo, Miłachowo, Kamień Pomorski. Ponadto, ...
Nawet 20 tysięcy na rozpoczęcie działalności Dotacje mają wspierać małą działalność biznesową w regionie i pomagać mieszkańcom wsi w przekwalifikowaniu się.
CBA przeszukuje biuro posła PSL Chodzi o śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)