Notowania

Przejdź na
afera gruntowa
10.09.2008 13:24

Afera gruntowa - proces ruszył

Głośna sprawa doprowadziła do rozpadu koalicji PiS-Samoobrona-LPR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Przed stołecznym sądem rejonowym rozpoczął się proces Piotra Ryby i Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w aferze gruntowej w resorcie rolnictwa w 2007 r.

Ryba nie przyznał się przed sądem do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Wcześniej sąd oddalił wnioski obrońców o zwrot sprawy do prokuratury. Obrona kwestionuje legalność akcji CBA. Chce też zdjęcia przez CBA klauzul tajności z akt sprawy. Ponadto domaga się, by sąd wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniem prawnym o legalność prowadzenia przez CBA podsłuchów _ bez kontroli sądowej _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ćwiąkalski oburzony na CBA ]( http://news.money.pl/artykul/cwiakalski;oburzony;na;cba,185,0,332217.html )
* [ LiD chce zlikwidować CBA ]( http://news.money.pl/artykul/lid;chce;zlikwidowac;cba,233,0,319209.html )
* [ Pitera: Mój raport istnieje naprawdę ]( http://news.money.pl/artykul/pitera;moj;raport;istnieje;naprawde,196,0,319172.html )

Ryba i K. (który nie zgadza się na ujawnianie nazwiska) są oskarżeni o powoływanie się na wpływy w resorcie rolnictwa i oferowanie za 3 mln zł pomocy w odrolnieniu działki na Mazurach agentowi CBA udającemu biznesmena - za co grozi do 8 lat więzienia.

Śledczy nie stwierdzili, by oskarżeni istotnie mogli załatwić odrolnienie (nie jest to warunkiem skazania). Obaj nie przyznają się do zarzutów; odpowiadają z wolnej stopy.

Tagi: afera gruntowa, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz