Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa
29.10.2014 20:19

Afera Taśmowa. Giertych wygrywa starcie z WPROST

Sąd zdecydował o zajęciu około 100 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary za publikację dotyczącą adwokata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech OLSZANKA/East News)

Roman Giertych wygrywa stracie z tygodnikiem Wprost. Sąd zdecydował o zajęciu około 100 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary za publikację dotyczącą adwokata.

Chodzi o rozmowę, którą nagrał Piotr Nisztor piszący wówczas książkę o Janie Kulczyku. Wynikało z niej, że Giertych chciał kupić książkę, by potem szantażować Kulczyka i innych biznesmenów, na których Nisztor miał zbierać haki.

Takie było też przesłanie okładkowej publikacji WPROST, w której Giertych przedstawiony był jako przestępca, a Nisztor jako uczciwy dziennikarz.

Oburzony prawnik wystąpił na drogę sądową i wygrał, bo sąd stwierdził, że Giertych _ uprawdopodobnił swoje roszczenie _ i wykazał, że nagranie pozyskano _ w sposób bezprawny _ . Teraz tygodnik musi zapłacić 200 tysięcy.

Ponieważ redaktor naczelny nie zapłacił i odmówił przyjęcia dokumentu o zajęciu konta, komornik rozpoczął egzekucję - poinformował IAR mecenas Roman Giertych.

Oprócz pieniędzy adwokat domaga się przeprosin: Jak mówi, nie chodzi o walkę z dziennikarzami, a napiętnowanie praktyk, których dopuściła się redakcja WPROST.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera taśmowa. Obce służby nie miały związku Służby specjalne obcych państw nie były zaangażowane w sprawę podsłuchiwania polskich polityków.
Prokuratura ma nośnik z aneksem raportu WSI Redaktor naczelny Sylwester Latkowski osobiście przyniósł dowód śledczym.
Jest śledztwo w sprawie publikacji "Wprost" Na razie nie podjęto jeszcze decyzji, czy i w jakim trybie prokuratura zwróci się do "Wprostu" o dokumenty, na których tygodnik oparł swoje artykuły.
Tagi: afera taśmowa, roman giertych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz