Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera szpiegowska na Litwie. Zatrzymali oficera

0
Podziel się:

Podejrzany służył w litewskiej bazie lotniczej w Szawlach, która jest używana do pełnienia natowskiej misji ochrony nieba nad państwami bałtyckimi.

Afera szpiegowska na Litwie. Zatrzymali oficera
(Bokstaz/Dreamstime)

Zatrzymany oficer służył w wojsku od 10 lat, zajmował się planowaniem lotów. Na razie nie ujawnia się ani tożsamości zatrzymanego, ani na rzecz jakiego państwa szpiegował. Poinformowano natomiast, że zatrzymano też osobę, której przekazywał informacje. Jest to trzeci przypadek w ciągu dwu miesięcy zatrzymania na Litwie osoby pod zarzutem szpiegostwa.

Dwa dni temu w Szawlach miała miejsce ceremonia przekazania dowodzenia natowską misją Baltic Air Policing; ochronę nieba nad Litwą, Łotwą i Estonią od Portugalczyków i Kanadyjczyków przejęli Włosi z czterema myśliwcami Eurofighter Typhoon. Wspierać Włochów będą Polacy, którzy przybędą 12 stycznia (cztery polskie samoloty MiG-29 oraz około 120 żołnierzy).

Czytaj więcej w Money.pl
Sąsiedzi Polski wchodzą do strefy euro Większość popiera przejście na europejską walutę, które będzie kosztować 600 mln euro. Trwa oblężenie banków.
Mniejszości narodowe narzekają na tę zmianę Litwini żegnają lity. Od północy w powszechnym użyciu będzie europejska waluta.
Euro na Litwie. Trwa oblężenie bankomatów Bankowcy przyznają, że nawet kilkukrotnie zwiększyła się liczba operacji wpłacania litów w bankomatach. Od pierwszego stycznia Litwini będą z nich wypłacali euro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)