Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera szpiegowska. Jest zażalenie obrony na aresztowanie podejrzanego

0
Podziel się:

Nie ujawniono szczegółów zażalenia, które wnosi o uchylenie aresztu.

Afera szpiegowska. Jest zażalenie obrony na aresztowanie podejrzanego
(Stanisław Kowalczyk / East News)
bEUTKFVh

Do sądu wpłynęło zażalenie obrony na decyzję o areszcie wobec podejrzanego o szpiegostwo Stanisława Sz. - podał dziś zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.

Nie ujawniono szczegółów zażalenia, które wnosi o uchylenie aresztu.

Prawnik o podwójnym, polsko-rosyjskim, obywatelstwie Stanisław Sz. w połowie października został aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli. O areszt wniosła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co grozi od roku do 10 lat więzienia.

bEUTKFVj

Tego samego dnia Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie aresztował podpułkownika z jednego z departamentów MON Zbigniewa J. Wniosła o to warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa, która postawiła mu zarzut udziału w działalności na rzecz obcego wywiadu.

Po posiedzeniu sejmowej speckomisji w tej sprawie pos. Marek Biernacki (PO) ujawnił, że obaj pracowali na rzecz GRU. Według prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta ich sprawy łączą się, ale nie współdziałali ze sobą.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabójstwo Papały. Areszt utrzymany Sąd Apelacyjny w Łodzi nie uwzględnił zażalenia Igora M. oraz Mariusza M. na areszt i utrzymał decyzję o jego zastosowaniu.
Więźniowie dostaną e-czytniki. Gdzie? Podejrzani za pomocą ekranu dotykowego będą mogli czytać dokumenty związane z policyjnym dochodzeniem w ich sprawie, oglądać nagrania wideo oraz odsłuchiwać dźwięki.
Polacy boją się tortur w razie aresztowania Aż 36 procent Polaków obawia się, że w przypadku aresztowania będą torturowani - wynika z badań zleconych przez Amnesty International.
bEUTKFVK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)