Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera podsłuchowa
08.04.2015 06:26

Afera podsłuchowa. Rząd USA nagrywał rozmowy telefoniczne

Bezpośrednim powodem zaniechania podsłuchów były rewelacje byłego pracownika służb specjalnych USA Edwarda Snowdena, który sprawę ujawnił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The White House / Flickr (CC 0))

Rząd Stanów Zjednoczonych przez 20 lat podsłuchiwał międzynarodowe rozmowy telefoniczne swoich obywateli. Działania te miały na celu walkę z handlem narkotykami - do takich informacji dotarła gazeta USA Today. Program Departamentu Sprawiedliwości został wstrzymany w 2013 roku.

Bezpośrednim powodem zaniechania podsłuchów międzynarodowych rozmów Amerykanów były rewelacje byłego pracownika służb specjalnych USA Edwarda Snowdena, który sprawę ujawnił. Podczas dwudziestu lat zarejestrowano kilka milionów rozmów z abonentami w 116 krajach na całym świecie, które miały jakikolwiek związek z handlem narkotykami.

Problem w tym, że podsłuchiwano również wielu ludzi, którzy z narkotykami nie mieli nic wspólnego. Stąd zarzuty naruszenia ich prywatności. Organy ścigania argumentują jednak, że dzięki takim działaniom udało się zlikwidować wiele narkotykowych karteli.

Po informacjach opublikowanych przez dziennik USA Today rzecznik Departamentu Sprawiedliwości oświadczył, że obecnie podsłuchy nie są prowadzone. Sprawdzane są tylko numery wobec których są podejrzenia, że mogły być używane w celach przestępczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera szpiegowska w Niemczech powraca Tygodnik Der Spiegel podaje, że Amerykanie mogą mieć dostęp do sieci największego niemieckiego operatora telekomunikacyjnego.
Snowden wróci do USA? Wygasa azyl w Rosji Azyl w Rosji wygaśnie w ostatnich dniach lipca, jeśli władze rosyjskie go nie przedłużą.
Snowden chciałby wrócić do USA - _ Jestem patriotą i chciałbym wrócić do domu _ - powiedział.
Tagi: afera podsłuchowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz