Notowania

ogródki działkowe
05.06.2008 09:44

Adres zameldowania: ogródek działkowy

Stałym mieszkańcom ogrodów pracowniczych nie można odmówić zameldowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Stałym mieszkańcom ogrodów pracowniczych nie można odmówić zameldowania. To Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 czerwca 2008 r. (sygn. II OSK 608/07) - o którym pisze _ Rzeczpospolita _.

Orzeczenie zapadło na tle sprawy Barbary i Zdzisława M., którzy od 1996 r. mieszkają na stałe w domku letniskowym na działce Pracowniczego Ogrodu Działkowego Wisełka w Gdańsku. Nie są wyjątkiem. W przeszło 5,2 tys. pracowniczych ogrodów działkowych tysiące ludzi mieszka na stałe w altankach i domach letniskowych - czytamy w gazecie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [  Działkowcy dostaną ogródki na własność ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dzialkowcy;dostana;ogrodki;na;wlasnosc,98,0,335970.html )
* [ Wywłaszczeni właściciele działek tracą majątek ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wywlaszczani;wlasciciele;dzialek;traca;majatek,66,0,262722.html )

Podczas postępowania sąd przypominał, że zgodnie z wykładnią Trybunału Konstytucyjnego, zameldowanie, jako potwierdzenie faktu pobytu, służy wyłącznie celom ewidencyjnym. Nie można więc odmówić zameldowania na pobyt stały osobie przebywającej faktycznie w danym pomieszczeniu. Meldunek nie rodzi też żadnych uprawnień do miejsca zameldowania - podaje gazeta.

Tagi: ogródki działkowe, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz