Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ACTA znów w centrum uwagi. Zobacz, dlaczego

0
Podziel się:

Fundacja Panoptykon apeluje do Polaków, by właśnie teraz mailowali do europarlamentarzystów w sprawie ACTA.

ACTA znów w centrum uwagi. Zobacz, dlaczego
(sqback/cc/sxc.hu)

Fundacja Panoptykon apeluje do Polaków, by właśnie teraz mailowali do europarlamentarzystów w sprawie ACTA. W tym tygodniu odbędą się ważne głosowania w parlamentarnych komisjach handlu międzynarodowego oraz przemysłu i od ich wyniku będzie zależeć głosowanie plenarne.

Katarzyna Szymielewicz z Panoptykonu przypomniała, że Komisja Europejska wysłała zapytania w sprawie ACTA do Europejskiego Trybunału Europejskiego. Jednak głosowanie w tej sprawie może odbyć się w Parlamencie Europejskim bez czekania na na opinię ETS.

Katarzyna Szymielewicz powiedziała, że obecnie przeciwnicy ACTA mają większość w Parlamencie Europejskim. Jednak jest ona dość niestabilna, ponieważ przewaga wynosi jedynie około 30 posłów. _ - Dlatego bardzo ważne jest, by obywatele nadal wyrażali swój sprzeciw i domagali się szybkiego głosowania przeciwko porozumieniu ACTA _ - powiedziła.

Anti-Counterfeiting Trade Agreement, w skrócie ACTA to międzynarodowe porozumienie, które ma ustalić standardy w walce z naruszeniami własności intelektualne. Przedmiotem regulacji są kwestie obrotu podrabianymi dobrami, zasady handlu lekami generycznymi oraz problem rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych poprzez Internet.

Dziś obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Czytaj więcej w Money.pl
"ACTA pogrzebana do lata". Nie będą czekać Komisja PE ds. handlu międzynarodowego uznała, że nie będzie czekać na opinię Trybunału Sprawiedliwości UE o umowie ACTA.
Sami chcieliśmy ACTA. Głupio było nie podpisać Jacek Saryusz-Wolski mówi, co z tą umową zrobi Parlament Europejski.
Na poczcie giną podpisy przeciw ACTA Studenci zbierający podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie ACTA twierdzą, że z paczek przesyłanych do ich siedziby wyjmowane są kartki z podpisami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)