Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpieg
06.01.2010 07:15

ABW złapała rosyjskiego szpiega

Mężczyzna w trakcie zatrzymania próbował stawiać opór. W Rosji grzmi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

Warszawska Prokuratura Apelacyjna prowadzi śledztwo wobec _ mężczyzny podejrzanego o szpiegostwo _. _ Dziennik Gazeta Prawna _ podał, że chodzi o rosyjskiego szpiega, zatrzymanego w 2009 r. przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Sprawa była do tej pory trzymana w tajemnicy. ABW nie komentuje jej i odsyła do prokuratury. _ - Poza tym, że prowadzimy postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o szpiegostwo, nie mogę niczego więcej powiedzieć, bo śledztwo jest objęte najwyższą klauzulą tajności _ - mówi wiceszef prokuratury apelacyjnej Robert Majewski. Dodał, że niedługo do sądu trafi akt oskarżenia.

Według _ DzGP _, aresztowany wiosną 2009 r. jest Rosjaninem i szpiegował dla służb wojskowych GRU. W Polsce mieszkał od ponad 10 lat, doskonale mówił po polsku, prowadził niewielką firmę. Kontrwywiadowi ABW udało się go namierzyć. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony przy zatrzymaniu i - według gazety - próbował stawiać opór. Znaleziono u niego sprzęt do tajnej łączności.

Zdaniem _ DzGP _ prezydent Lech Kaczyński przyznał odznaczenia kilku funkcjonariuszom ABW, którzy przez miesiące namierzali szpiega. Gazeta twierdzi, że strata agenta odbiła się _ potężnym echem _ w Moskwie i _ mogła stać się jedną z przesłanek do zdymisjonowania w kwietniu 2009 r. przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa szefa GRU gen. Walentina Korabielnikowa _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: szpieg, rosja, zatrzymanie, abw, prokuratura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz