Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW śledzi nasze listy

0
Podziel się:

Wkrótce specjalny system na Poczcie Polskiej w całym kraju zeskanuje koperty. Dane trafią do Agencji.

ABW śledzi nasze listy
(PAP/Mirosław Trembecki)

Wkrótce specjalny system na Poczcie Polskiej w całym kraju zeskanuje koperty, a dane o adresatach, nadawcach i analiza grafologiczna trafi na biurka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Testy systemu trwają już w Poznaniu. By mieć dostęp do naszych danych ABW wpływa nawet na wynik przetargów na poczcie. - _ Po to, by funkcjonariusze mieli pełne dane z listów Polaków _ - czytamy w _ Dzienniku _. Gazeta dotarła do poufnej korespondencji pomiędzy ABW a Pocztą Polską.

Na przykład w piśmie z 20 grudnia 2005 roku wiceszef ABW Marek Wachnik poleca Poczcie Polskiej ofertę Siemensa, która _ zakłada rozwiązania bezpieczne z punktu widzenia konspiracji wykonywanych przez ABW działań _.

_ Dziennik _ przypomina, że gdy w 2003 roku rozstrzygano przetarg na dostawę maszyn sortujących dla poznańskiego centrum ekspedycyjno-rozdzielczego, wygrał Siemens, choć niemieckie maszyny były droższe od japońskich aż o 30 procent.

Nie wiadomo było, dlaczego poczta woli droższe maszyny. Oficjalnym powodem odrzucenia oferty firmy Mitsui był błąd rachunkowy. Gazeta zauważa, że wiele wskazuje na to, że przetarg rozstrzygnęły wówczas specsłużby. Teraz może się to powtórzyć.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)