Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.10.2015 12:06

ABW zatrzymała oszustów podatkowych

Skarb Państwa mógł stracić na tym do 100 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

ABW zatrzymała dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej, która dopuszczała się oszustw podatkowych. Rzecznik Agencji Maciej Karczyński powiedział IAR, że gang działał w kraju i za granicą. Podejrzani zajmowali się obrotem elektroniką użytkową, głównie telefonami komórkowymi i tabletami i wyłudzali podatek VAT.

Dokonywali transakcji handlowych pomiędzy wieloma podmiotami gospodarczymi, które swoje siedziby mają w Polsce oraz w innych państwach członkowskich UE, a także poza Europą.

Skarb Państwa mógł stracić na tym do 100 milionów złotych. Towar w Polsce, po "przejściu" przez spółki "słupy", przeważnie zarejestrowane na obcokrajowca, trafiał do tzw. buforów, tj. spółek mających zalegalizować ich przepływ. W dalszej kolejności przekazywany był do dużych podmiotów gospodarczych działających na rynku polskim w branży elektronicznej, a następnie ich przedstawiciele sprzedawali go do wcześniej ustalonych firm działających m.in. w Dubaju lub Hong Kongu.

Dwaj zatrzymani zostali aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Prowadzona jest przy współpracy z organami kontroli skarbowej, w tym z Urzędem Kontroli Skarbowej w Olsztynie, specjalizującym się w ujawnianiu nieprawidłowości w zakresie podatku VAT w branży elektronicznej.

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz