Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Abp. Michalik stanie przed sądem? Za pomówienie

0
Podziel się:

W prywatnym akcie oskarżenia Małgorzata Marenin napisała, że abp Michalik pomówił ją jako przedstawicielkę ruchu feministycznego oraz jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie.

Abp. Michalik stanie przed sądem? Za pomówienie
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Do wrocławskiego sądu wpłynął prywatny akt oskarżenia działaczki ruchu feministycznego Małgorzaty Marenin przeciwko abp. Józefowi Michalikowi. Hierarcha został pozwany za wypowiedź podczas kazania wygłoszonego 16 października we Wrocławiu.

Sąd zbada czy prywatny akt oskarżenia spełnia wymogi formalne. Później zdecyduje czy jest jednostką właściwą do rozpatrzenia tej sprawy czy też należy skierować ją do innego sądu. Dopiero po tym zostanie wyznaczony termin rozprawy.

W homilii wygłoszonej we wrocławskiej katedrze abp. Michalik nawiązał do opisywanych w mediach przypadków pedofilii. Przewodniczący KEP mówił: _ Wiele dziś mówi się - i słusznie - o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować. Ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe _.

Abp Michalik powiedział także, że _ na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender _. _ - Już kilkanaście najwyższych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej, niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej _ - mówił arcybiskup.

_ - Ideologia gender budzi słuszny niepokój, jako że odchodzi od praw natury, promuje tak zwane związki małżeńskie między osobami jednej płci, walczy o prawo legalizacji adopcji dziecka przez takie pary, a ostatnio wkracza do przedszkoli i szkół z instrukcją o tym, że należy od najmłodszych lat wygasić w dziecku poczucie wstydu i pouczyć je o możliwości czerpania cielesnych przyjemności, wbrew etyce naturalnej, a nawet o możliwości manipulowania płcią, aż do dowolnego, wielokrotnego wyboru obranej płci _ - powiedział abp Michalik.

W prywatnym akcie oskarżenia Małgorzata Marenin napisała, że abp Michalik pomówił ją jako przedstawicielkę ruchu feministycznego oraz jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie o takie postępowanie, które poniża ją w opinii publicznej i naraża na utratę zaufania potrzebnego działalności społecznej.

Zdaniem Marenin abp Michalik w homilii wskazał jako współodpowiedzialne za zjawisko pedofilii _ agresywne feministki _ oraz rodziców decydujących się na rozwód. _ Według niego winne pedofilii są agresywne feministki walczące o prawo do aborcji, prawo do tworzenia związków osób tej samej płci i prawo do adopcji dzieci przez te osoby _ - napisała Marenin w uzasadnieniu pozwu.

_ - Słowa arcybiskupa Michalika upokarzają mnie jako samotną matkę po rozwodzie, który odbył się z winy męża. W najmniejszym bowiem stopniu nie czuję się współodpowiedzialna za szerzenie się pedofilii w Kościele. Przerzucanie odpowiedzialności za tę plagę na rozpadające się rodziny jest dla mnie szczególnie bolesne _ - dodała.

Marenin domaga się od przewodniczącego KEP zadośćuczynienia w kwocie 2 tys. zł. Chce, aby ta kwota była wpłacone na konto Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Marenin jest działaczką świętokrzyskich struktur Twojego Ruchu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny biskup mówi o grzechach Kościoła Biskup ubolewa, że nie informuje się o pełnej poświęceń, codziennej pracy polskich misjonarzy.
Ksiądz Gil molestował siedmioro dzieci? Są akta Śledczy w Dominikanie poinformowali, że przesyłają do prokuratury generalnej akta dotyczące podejrzewanego o pedofilię polskiego księdza Wojciecha Gila.
Pedofilia w Kościele. Watykan pomoże? Prokuratorzy badają, czy zachodzi podejrzenie, że polscy duchowni dopuszczali się na Dominikanie pedofilii, za co w Polsce grozi do 12 lat więzienia.
Dunin: Kościół jest jak opóźnione dziecko - _ Cieszymy się, że zawiązało buciki, ale rówieśnicy zrobili to 20 lat temu. Ale cieszę, że Kościół zaczyna nadganiać naszą cywilizację _ - mówiła komentatorka.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)