Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aborcja w polsce
30.04.2013 20:45

Aborcja w Polsce. Skazany ginekolog ze Skarżyska-Kamiennej

Sprawa wyszła na jaw, gdy policja założyła podsłuch w gabinecie ginekologa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz wykonywania zawodu lekarza przez dwa lata oraz 4 tys. zł grzywny - to wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach, który skazał za nielegalną aborcję ginekologa ze Skarżyska - Kamiennej. *

Zdaniem sędziego Tomasza Zielińskiego wina ginekologa nie budzi wątpliwości. Krzysztof G. działał z premedytacją, oferując Sylwii Ś. usunięcie ciąży. Ponadto zeznania kobiety i jej partnera obciążające lekarza są spójne i nie ma podstaw, aby im nie wierzyć.

Według nich lekarz za wykonanie nielegalnego zabiegu przyjął dwa tysiące złotych. Jak powiedział sędzia Zieliński w uzasadnieniu, wyrok jest adekwatny do czynu i ma być _ odstraszający dla innych lekarzy _.

Sprawa wyszła na jaw w marcu 2011 roku po tym, gdy policja założyła podsłuch w gabinecie ginekologa. Podejrzewała lekarza o to, że w porozumieniu z lokalnym przedsiębiorcą wystawiał fikcyjne zwolnienia lekarskie.

Wtedy policjanci uznali, że ginekolog miał przeprowadzić nielegalną aborcję. Do usunięcia ciąży miało dojść w październiku 2010 roku w prywatnym gabinecie Krzysztofa G. w Skarżysku-Kamiennej. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA próbuje zastraszyć sędziów? _ To pismo CBA należy potraktować jako próbę bezprawnego wpływania na decyzję niezawisłego sądu. _
Była posłanka PO usłyszy dzisiaj wyrok? Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpoczął dzisiaj rozprawę apelacyjną byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, skazanej w sądzie I instancji za korupcję na 3 lata więzienia.
Siemiątkowski usłyszał prawomocny wyrok Były szef Urzędu Ochrony Państwa został skazany na rok w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo ma zapłacić 17 tysięcy złotych grzywny i kosztów procesowych.
Tagi: aborcja w polsce, aborcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz