Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aborcja w Polsce. Prezydent zaskoczony postawą posłów PO

0
Podziel się:

Prezydent uważa, że PO powinna za wszelką cenę bronić z rozsądnego kompromisu politycznego w sprawie aborcji.

Aborcja w Polsce. Prezydent zaskoczony postawą posłów PO
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Bronisław Komorowski jest zaskoczony postawą części posłów PO. Sejm skierował dziś do dalszych prac w komisjach projekt Solidarnej Polski, wykreślający z ustawy antyaborcyjnej możliwość przerwania ciąży w przypadku znacznego uszkodzenia płodu.

40 posłów Platformy Obywatelskiej, wbrew zaleceniom klubu, zagłosowało przeciw wnioskowi o odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu.

Prezydent Komorowski powiedział w tvn24, że Platforma powinna za wszelką cenę bronić z trudem wywalczonego i rozsądnego kompromisu politycznego w sprawie aborcji. Jego zdaniem, naruszenie tego kompromisu grozi wojną światopoglądową.

Prezydent jest jednak przekonany, że Sejm nie uchwali ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące aborcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Tego PO powinna bronić "za wszelką cenę" _ Naruszenie kompromisu grozi wojną światopoglądową _
Aborcja w Polsce. Kaczyński cieszy się z... Sejm opowiedział się dziś za dalszymi pracami nad zgłoszonym przez Solidarną Polskę projektem ustawy zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji.
Kolejne demonstracje w Hiszpanii. Tym razem... W centrum Madrytu kilkaset kobiet uczestniczyło w demonstracji przeciwko przygotowywanej na jesień tego roku przez konserwatywny rząd nowej ustawie aborcyjnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)