Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Aborcja w Polsce. Minister sprawiedliwości nie będzie zmieniał przepisów

0
Podziel się

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki nie ma zamiaru zmieniać przepisów dotyczących ścigania za gwałt, które dopiero zostały zreformowane.

Aborcja w Polsce. Minister sprawiedliwości nie będzie zmieniał przepisów
(diego_cervo/iStockphoto)
bEhIGWol

Przepisy antyaborcyjne po staremu. Resort sprawiedliwości przyznaje, że Komisja Kodyfikacyjna zaproponowała zmiany, ale wbrew informacjom prasy Marek Biernacki z nich nie skorzystał. Chodzi o pomysł karania więzieniem do 5 lat za spowodowanie śmierci dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki.

Wiceszef resortu Wojciech Węgrzyn powiedział, że Komisja Kodyfikacyjna jest organem doradczym ministra i z efektami jej prac szef resortu może się zgodzić lub je odrzucić. Tak też było w tym przypadku - dodał Węgrzyn.

Minister skorzystał jedynie ze wskazówek w części ogólnej Kodeksu karnego, co jednak nie ma związku z przepisami antyaborcyjnymi.

bEhIGWon

Wiceminister dodał, że Marek Biernacki nie ma zamiaru zmieniać przepisów dotyczących ścigania za gwałt, które dopiero zostały zreformowane. Chodzi o ściganie z urzędu przestępstwa gwałtu, a nie jak dotąd na wniosek osoby pokrzywdzonej.

Dodał, że komisja kodyfikacyjna, która przygotowała ten projekt zakończyła już działalność, a kilka dni temu premier powołał nowy jej skład.

Czytaj więcej w Money.pl
Nękali, szantażowali i gwałcili kobiety Mężczyźni przedstawiali się jako przedstawiciele legalnie działającej agencji modelek. Ogłaszali się na portalach społecznościowych i oferowali kandydatkom sesje zdjęciowe.
Gwałciciel recydywista zatrzymany Policjanci z Myszkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 49-letniej kobiety. 23-latek został ujęty dzięki informacji przekazanej przez świadka.
Palikot o aborcji. Propozycje kar są drakońskie Palikot powołał się na informacje w mediach, że Komisja Kodyfikacyjna przygotowała propozycje zmian w kodeksie karnym.
bEhIGWoO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)