Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aborcja w Polsce. Chcą zaostrzenia przepisów

0
Podziel się:

Sejm opowiedział się dziś za dalszymi pracami nad zgłoszonym przez Solidarną Polskę projektem ustawy zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji.

Aborcja w Polsce. Chcą zaostrzenia przepisów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bardzo się cieszę - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował dzisiejszą decyzję Sejmu, który opowiedział się za dalszymi pracami nad zgłoszonym przez Solidarną Polskę projektem ustawy zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji.

_ - To jest bardzo dobre wydarzenie, ale nie nadawałbym temu interpretacji politycznej. To jest sprawa o charakterze moralnym, ale bardzo się cieszę _ - powiedział Kaczyński dziennikarzom w Sejmie.

Sejm nie przyjął dziś wniosku o odrzuceniu projektu autorstwa Solidarnej Polski; za odrzuceniem zagłosowało 189 posłów, 207 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu. Projekt został skierowany do dalszych prac w komisjach.

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosił na poprzednim posiedzeniu Sejmu m.in. klub PO. W klubie nie było jednak dyscypliny podczas głosowania. Za dalszymi pracami nad projektem opowiedziało się 40 posłów tego ugrupowania, a 28 wstrzymało sie od głosu. Wśród posłów PSL 19 było za dalszymi pracami, pięciu było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem projektu opowiedziały się kluby Ruchu Palikota i SLD. Za dalszymi pracami - wszyscy posłowie PiS i SP.

Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - zgłoszony przez posłów Solidarnej Polski - wprowadza zakaz przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Autorzy projektu nazywają to zakazem _ aborcji eugenicznej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Aborcja: W Sejmie dwa sprzeczne projekty Prawo do przerwania ciąży bez ograniczeń w I trymestrze przewiduje projekt ustawy autorstwa Ruchu Palikota. Zakaz aborcji ze względu na upośledzenie płodu chce natomiast wprowadzić Solidarna Polska.
Twierdzi, że Kaczyński "papuguje" ich pomysły - _ Pan Kaczyński pomimo wielomilionowych subwencji nie jest w stanie stworzyć sobie zaplecza intelektualnego i politycznego _ - twierdzi polityk Solidarnej Polski.
"Rostowski mógł popełnić przestępstwo" - _ Pod rządami Platformy Obywatelskiej dochodzi do cichej likwidacji IPN _ - oskarża Solidarna Polska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)