Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Abbas: Holokaust "najwstrętniejszą zbrodnią"

0
Podziel się:

Mahmud Abbas nazwał Holokaust najwstrętniejszą zbrodnią historii nowożytnej. To rzadki gest ze strony arabskiego przywódcy uznający cierpienie Żydów w II wojnie światowej.

Abbas: Holokaust "najwstrętniejszą zbrodnią"
(PAP/EPA)

Palestyński prezydent Mahmud Abbas nazwał Holokaust najwstrętniejszą zbrodnią historii nowożytnej i wyraził współczucie dla ofiar Zagłady. To rzadki gest ze strony arabskiego przywódcy uznający cierpienie Żydów w II wojnie światowej - pisze AP.

Wypowiedź Abbasa przytacza palestyńska agencja prasowa WAFA. Wydaje się, że przynajmniej częściowo obliczona została na dotarcie do izraelskiej opinii publicznej w czasie głębokie kryzysu w rozmowach pokojowych - zauważa agencja AP.

Jak podały służby prasowe palestyńskiego prezydenta, Abbas rozmawiał o Holokauście z amerykańskim rabinem Markiem Schneierem podczas spotkania w zeszłym tygodniu.

_ - To, co stało się Żydom podczas Holokaustu, było najwstrętniejszą zbrodnią przeciw ludzkości, jaka wydarzyła się w historii nowożytnej _ - powiedział wówczas Abbas.

W oświadczeniu opublikowanym przez agencję polityk wyraził _ współczucie dla rodzin ofiar i wielu innych niewinnych ludzi, którzy zostali zabici _.

Abbas nazwał Holokaust przejawem dyskryminacji na tle etnicznym i rasizmu. Dodał, że _ naród palestyński, który cierpi z powodu niesprawiedliwości, represji i któremu odmawia się wolności i pokoju, pierwszy domaga się zniesienia niesprawiedliwości i rasizmu, które prześladują innych _.

_ - Pamiętając o bolesnym wspomnieniu Holokaustu, apelujemy do izraelskiego rządu, aby wykorzystał okazję i dążył do sprawiedliwego, trwałego pokoju na podstawie rozwiązania dwupaństwowego - Palestyny i Izraela, żyjących ramię w ramię w pokoju i bezpieczeństwie _ - powiedział.

Niezwykle jak na Abbasa pojednawcza wypowiedź palestyńskiego przywódcy padła w czasie głębokiego kryzysu we wznowionym przez USA procesie pokojowym.

W środę rywalizujące palestyńskie organizacje Fatah i Hamas ogłosiły, że osiągnęły porozumienie w sprawie utworzenia wspólnego rządu przejściowego i nowych wyborów. W odpowiedzi władze Izraela zawiesiły negocjacje pokojowe.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t240093.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nagroda;yad;vashem;dla;araba;jego;rodzina;nie;chce;odznaczenia,200,0,1405128.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ratował Żydów. Rodzina nie chce nagrody Mohamed Helmy podczas II wojny światowej ukrywał Żydów. We wrześniu pośmiertnie otrzymał tytuł Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata. Jego rodzina jednak nie przyjmuje nagrody instytutu Yad Vashem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t251701.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;izraelsko-palestynski;abbas;chce;dalszych;rozmow,167,0,1523367.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rozmowy pokojowe mogą być wznowione Uznaję Państwo Izrael, odrzucam przemoc i terroryzm, a także szanuję zobowiązania międzynarodowe - oświadczył Abbas.
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/73/t305225.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/podroze/historie/najwiekszy;na;swiecie;kawal;szkla;piekna;synagoga;i;gesi;z;chmielnika;joanna;lamparska;chodzi;po;sztetlu;sladami;zydow,47,0,1522735.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Największy na świecie kawał szkła stoi w... Bima, czyli zadaszone podwyższenie otoczone balustradą, jest w synagodze w Chmielniku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t270738.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/izraelskie;dzieci;beda;sie;uczyc;o;holokauscie;juz;w;przedszkolu,204,0,1522892.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nauka o Holokauście już od przedszkola. Gdzie? O zagładzie Żydów dzieci w tym kraju będą się uczyć już w wieku przedszkolnym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)