Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

9 kibiców zatrzymanych po meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków

0
Podziel się:

Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani. W poniedziałek zostaną doprowadzeni do sądu i osądzeni w trybie przyspieszonym.

9 kibiców zatrzymanych po meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków
(Reporter)

9 kibiców zatrzymała krakowska policja po sobotnim meczu ekstraklasy piłkarskiej Wisła Kraków - Legia Warszawa (1:2) w Krakowie - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani. W poniedziałek zostaną doprowadzeni do sądu i osądzeni w trybie przyspieszonym. Odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Większość z nich została zatrzymana jeszcze przed meczem, w pobliżu stadionu: za próbę wniesienia na trybuny środków pirotechnicznych oraz zakłócanie porządku; za niestosowanie się do poleceń służb porządkowych; naruszenie nietykalności cielesnej pracowników ochrony i znieważenie interweniujących funkcjonariuszy.

Pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 30 lat (czterej z nich to kibice Legii, jeden Wisły) próbowało przejść przez bramki mając przy sobie zabronione wyroby pirotechniczne.

Kolejny z kibiców, 29-letni mieszkaniec Krakowa, usiłował wejść na mecz będąc pod znacznym wpływem alkoholu, wdał się w sprzeczkę z pracownikami ochrony, a w trakcie interwencji policji znieważył funkcjonariuszy. Także 34-letni krakowianin odpowie za awanturowanie się z ochroną i naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony, a inny, 29-letni kibic Wisły, za rzucenie przedmiotem mogącym stworzyć zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa innych osób.

Tuż po meczu krakowscy policjanci zatrzymali także 18-latka z Krakowa, który podczas meczu rzucił z trybun środek pirotechniczny. Jego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu i zauważone przez funkcjonariuszy, którzy oczekiwali na niego po zakończonym meczu.

W sobotnim meczu prowadząca w tabeli ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa wygrała w Krakowie z Wisłą 2:1. Podczas meczu sporo kontrowersji kibiców Wisły wzbudziły decyzje sędziów. W 69. min. sędzia przerwał mecz na kilkadziesiąt sekund. Grę w tym momencie zbytnio utrudniał dym z rac odpalonych przez warszawskich fanów.

Czytaj więcej w Money.pl
184 osoby zatrzymane po burdzie w stolicy _ Polska kibolska! Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę! _- takie hasła skandowali pseudokibice.
Tak dobrze kibice się jeszcze nie zachowywali A mieli zostać nie wpuszczeni na stadion. W ostatniej chwili zdanie zmienił wojewoda mazowiecki.
Pseudokibice wpadli. Odpowiedzą za ustawkę 15 pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec i Korony Kielce odpowie za udział w tzw. ustawce sprzed ponad czterech latach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)