Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
II wojna światowa
17.10.2012 19:20

97-letni hitlerowiec został skazany zaocznie na dożywocie

Trybunał wojskowy w Weronie na północy Włoch skazał w środę zaocznie 97-letniego hitlerowskiego zbrodniarza na karę dożywocia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Trybunał wojskowy w Weronie na północy Włoch skazał w środę zaocznie 97-letniego hitlerowskiego zbrodniarza na karę dożywocia. Uznano go za winnego masakry 12 mieszkańców miejscowości Borgo Ticino w sierpniu 1944 roku.

Były esesman Ernst Wadenpfuhl, mieszkający obecnie w Niemczech, na rozkaz dowództwa oddziału SS Monza przeprowadził w odwecie za zranienie 4 niemieckich żołnierzy przez włoskich partyzantów łapankę wśród mieszkańców Borgo Ticino; mężczyzn, kobiet i dzieci. Zostali oni następnie rozstrzelani. Miasteczko złupiono, a domy podpalono.

W sali trybunału w Weronie w chwili odczytywania wyroku byli burmistrz Borgo Ticino Francesco Gallo oraz dwudziestu krewnych ofiar egzekucji. _ - Oczekiwaliśmy sprawiedliwości _ - powiedział. Zwrócił uwagę na symboliczny wymiar wyroku wydanego 68 lat po zbrodni mówiąc: - _ Nikt nie chce, aby 97-latek poszedł do więzienia _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukarała ucznia, pójdzie do więzienia Coraz brutalniejsze i niekiedy wręcz okrutne zachowanie niektórych gimnazjalistów i licealistów wobec kolegów zmuszają pedagogów do drastycznych reakcji.
Mubarak wróci do celi. Bo czuje się już lepiej Były prezydent Egiptu zostanie z powrotem przeniesiony do więzienia.
Jutro skażą Berlusconiego. Zobacz za co Byłego premiera Włoch, oskarżono o przekupienie adwokata w zamian za złożenie korzystnych dla niego zeznań.
Tagi: II wojna światowa, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz